MEB  22 Nisan 2012 İl Eğitim Denetmen Yardımcıları Yeterlik Sınavı

MEB 22 Nisan 2012 İl Eğitim Denetmen Yardımcıları Yeterlik Sınavı

MEB Personel 22 Nisan 2012 İl Eğitim Denetmen Yardımcıları Yeterlik Sınavı

 SINAVIN ADI: MEB  Personel İl Eğitim Denetmen Yardımcıları Yeterlik Sınavı

SINAV BAŞVURUSU
Bu sınava sadece aşağıda adı soyadı ve il’i belirtilen adaylar girebilecektir.
1. MEHMET ALTAY DİYARBAKIR,
2. MEHMET ÇINAR MARDİN,
3. SERDAR YAĞMUR ŞIRNAK,
4. ERCAN DOĞANAY DİYARBAKIR

SINAV YERİ: ANKARA
SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ: 22 Nisan 2012, Pazar günü, Saat: 10.00

SINAV UYGULAMASI
Sınav 110 dakika sürecek, tek oturum olarak uygulanacaktır.

Sınavda 100 soruluk çoktan seçmeli (dört seçenekli) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.

Adaylar fotoğraflı sınav giriş belgelerini 16 Nisan 2012 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir. Fotoğraflı sınav giriş belgesi aday tarafından bağlı bulunduğu kuruma mutlaka onaylatılacaktır.

Adaylar sınava; fotoğraflı sınav giriş belgesi, personel kimlik kartı, özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile gireceklerdir.

Fotoğraflı sınav giriş belgesi, personel kimlik kartı ve özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar ile cep telefonu yanında olan adaylar sınava alınmayacaktır.

SINAV KONULARI

Yeterlik sınav konuları ve puan değerleri aşağıdaki gibidir,

KONU ADI YÜZDE (%) ORANI

Mevzuat ve uygulamaları 25

İnceleme ve soruşturma 25

Meslekî yardım, rehberlik ve iş başında yetiştirme ile teftiş 40

Genel kültür 10

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Sınava giren adayın cevap kâğıdı 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.

Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır.

Sınavda yer alan her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır.

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılacaktır.

Cevap anahtarında hata o lması ve bu hususun Komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir, hatalı olan soru/soruların doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.İLETİŞİM ve DUYURU

Sınavla ilgili bilgilendirmeler ve iletişim için adaylar MEB İletişim Merkezi “Alo 147” telefonundan yararlanabileceklerdir.

Sınav soru ve cevap anahtarları 24 Nisan 2012 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Adayların sınav sonuçları 08 Mayıs 2012 tarihinde İKGM’ ye teslim edilecek, http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.SINAV İLE İLGİLİ İTİRAZLAR

Adaylar sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını soru ve cevap anahtarının http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından sonra en geç 3 (üç) işgünü içerisinde YEĞİTEK’e, sınav sonucuna ilişkin itirazlarını ise sonucun adaylara duyurulmasından itibaren en geç 10 (on) gün içerisinde İKGM’ye yapacaklardır.

Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itiraz başvurularını YEĞİTEK Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Beşevler/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 10 TL (On TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, belgegeçer ile yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Adaylar, il eğitim denetmen yardımcılığı yeterlik sınav sonucuna, sınav sonuçlarının ilanını izleyen 10 (on) gün içinde, bir dilekçe ile İKGM’ye itirazda bulunabilirler. İtirazları İKGM değerlendirerek, sınav sonuçlarını sonuçlandırmak üzere YEĞİTEK’e gönderecektir. YEĞİTEK bu itirazları 10 (on) gün içerisinde sonuçlandırarak Yeterlilik Sınav Komisyonu’na bildirecektir. Sonuçlar İKGM tarafından adaylara bildirilir.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza, adresi ve dekontu olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

Meb Personel  Genel Müdürlüğü

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.