Meb ,Bayan Yöneticilere Atamada Ne Kadar Ek Puan Verir?

Meb ,Bayan Yöneticilere Atamada Ne Kadar Ek Puan Verir?

Meb ,Bayan Yöneticilere Atamada Ne Kadar Ek Puan Verir?

Meb  Yöneticilerinin Atama Ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliği’nin “Müdür yardımcılığı için duyuru ve atama” başlıklı 18. maddesi, 5. fıkrasındaki; Yatılı kız öğrencisi bulunan eğitim kurumlarının müdür yardımcılığı norm kadrosundan en az biri kadın adaylara ayrılarak, kadın adaylar arasından atama yapılır. Söz konusu kadroya başvuruda bulunan kadın aday olmaması durumunda bu kadroya atama yapılmaz.” hükümleri ile Yatılı ilköğretim bölge okullarındaki müdür yardımcılığı norm kadrosundan en az biri kadın adaylara ayrılarak bu kadrolara kadın müdür yardımcıları atanmaktadır.

Yönetmeliğin “Yönetici Değerlendirme Formu” başlıklı Ek 2’ si Ek puan bölümündeki; “Yatılı kız öğrencisi bulunan eğitim kurumu yöneticiliklerine başvuruda bulunan bayan adaylar için (sınav sonucuna dayalı olarak yapılan atamalar da dahil olmak üzere, Yönetmelik kapsamında yapılan her türlü atama ve yer değiştirmelerde bu puan verilecektir) hükümleri ile yönetici atamada kadın adaylara 15 puan ek puan verilmektedir.

Verilen bu puan sadece müdür yardımcılığı için değil müdürlük ve müdür başyardımcılığı içinde geçerlidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.