MEB'de Şube Müdürlerine Rotasyon Uygulanacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı'nda şube müdürlerine bu yıl rotasyon uygulanacak mı?

Yönetici Atamaları 05.02.2020, 15:12
MEB'de Şube Müdürlerine Rotasyon Uygulanacak mı?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), bakanlık bünyesinde görev yapan şube müdürlerine 2 yıldır rotasyon uygulaması yapmıyordu. Bakanlığın 2020 yılı yer değiştirme takvimine göre şube müdürlerinden süresi dolanlara rotasyon uygulanacak, süresi dolmayanlar isteğe bağlı tayin isteyebilecek.

 Taşra teşkilatı yöneticilerinin, eğitim kurumları yöneticileri(okul müdürü, müdür yardımcısı ve müdür başyardımcısı) hariç olmak üzere şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürlerinden görev süresi dolanlar Personel Genel Müdürlüğü, Merkez Atama Daire Başkanlığı tarafından 01.06.2020-01.07.2020 tarihleri arasında zorunlu olarak rotasyona tabi tutularak yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilecek.

 İlçe milli eğitim müdürü ve şube müdürlerinden görev süresi dolmayanlar 01.06.2020-31.07.2020 tarihleri arasında isteğe bağlı olarak yer değişikliği yapabilecek. 

 Hem zorunlu olarak hem de isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri 5 bölgeye ayrılan iller arasında gerçekleştirilecek. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2020 yılında şube müdürlerine yapacağı rotasyon hakkında detaylı iş ve işlemler ile bölge, tercih, puan hesabı gibi diğer hususların tamamı atama takvimi yakınlaştıkça bakanlık tarafından yayınlanacak olup sitemizde bulabileceksiniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (2)
şb md 1 ay önce
rotasyonun uygulanarak mağduriyetin giderilmesi uygun olacaktır
şube müdürü 1 ay önce
iki yıldır haksız bir şekilde uygulanmayan şb. md.lerinin rotasyonu bu sene muhakkak uygulanmalıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@