banner476

MEB'den İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Atama Yapıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir ilimize Milli Eğitim Müdürü ataması gerçekleştirildi.

Yönetici Atamaları 19.06.2017, 09:09
MEB'den İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Atama Yapıldı!

   Değerli meslektaşlarım, eğitim çalışanları, sevgili öğrenciler ve kıymetli veliler;

            Öncelikle Yalova ve Yalova´daki çocuklarımıza hizmet etmeyi nasip eden Allah´a şükrediyor, bize güvenerek bizi bu vazifeye layık gören büyüklerimize teşekkürü bir borç biliyor ve şükranlarımı sunuyorum.

            Her şeyden önce bizler Yalova’mızda: karakteri, zihniyeti ve kimliği, düşünme ve algılama biçimi, milli ve manevi değerleri ile ülkemizin geleceği olan Türkiye’nin gençlerini yetiştirmek için çalışacağız. Bunun içindir ki eğitime bakış açımız güncel meselelerden hareketle: Olan nedir? Olması gereken nedir?  şeklinde olacaktır.

            Gençlik geleceğin tohumudur. Her devrin gençliği de kendi enerjisini yaşayabileceği bir ortamda yaşıyor. Eğitimin mutfağından gelmiş birisi olarak görevimiz geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin  enerjisini harcayabileceği ortamı doğru planlamak için olacaktır. Birlikte yürüyeceğimiz bu yolda, ilk günün heyecanı ve gayreti ile çalışmalarımıza yön vereceğimizi bilmenizi isterim.

            Müstesna şehrimiz Yalova, geçmişi ve birikimi ile eğitimde marka kent olma özelliğine sahip bir şehirdir. Bu özelliği korumak ve daha ileriye taşımak için çalışma arkadaşlarımızla beraber çocuklarımıza en güzel eğitim ve altyapı imkânlarını sağlamaya gayret edeceğiz. Eğitim süreçlerinde önemli olan eğitimin niteliği ve içeriğidir. Bu anlamda da özellikle yapacağımız planlamalarla öğrencinin aklına, kalbine ve sosyal çevresine hitap edecek şekilde yetiştirmeye çalışacağız. Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda özellikle akademik, sosyal ve manevi gelişim alanlarında eğitimimizi yeniden şekillendirmeye gayret edeceğiz.

            Toplumu oluşturan, millet ruhunu meydana getiren, şahsiyeti kuran, eğitimdir. Bu nedenle öncelikli olarak düşünce, değer ve ideal planında eğitim politikalarımızı belirleyeceğiz. Bu çalışmalar kapsamında tüm eğitim çalışanlarının motivasyonunu arttırıcı etkinlikler planlayarak eğitim öğretime yön vereceğiz. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizden öncelikli beklentilerimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birer birey olmalarıdır.  Bu süreçte velilerimizin, akademik ve bilimsel  camianın, sivil toplum kuruluşlarının ve eğitimin tüm paydaşlarının desteğini ve sorumluluk almalarını bekliyoruz. 

            Değerli meslektaşlarım, eğitim çalışanları, sevgili öğrenciler ve kıymetli velilerimiz;

            Karşılıklı sevgi, saygı, güven, hoşgörü ve yardımlaşmaya dayalı bir eğitim ortamı içinde birlikte yapacağımız çalışmalarla eğitim alanında da birçok başarıya imza atacağımıza inanıyor, yeni dönemin başta öğrencilerimiz, öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız, nihayetinde Yalova’mız için hayırlı olmasını diliyorum.

                                                                                                                             Ali TOSUN
                                                                                                                              İl Millî Eğitim Müdürü

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@