MEB'den Usülsüz Yapılan Yönetici Atamalarına Uyarı!

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atamalarında usülsüzlüğe ''Dur'' dedi.

Yönetici Atamaları 24.01.2020, 00:06 24.01.2020, 00:20
MEB'den Usülsüz Yapılan Yönetici Atamalarına Uyarı!

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Personel Genel Müdürlüğü ilk defa yönetici atamalarıyla ilgili resmi yazı yayımladı. Bakanlık, eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı ve mülakat sonrasında ilk defa yapılan yönetici atamaları ile ilgili  Milli Eğitim Bakanlığına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği'ne atıfta bulunarak il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerini uyardı.

 Bakanlık, yönetmeliğin 24. maddesinin 7. fıkrası ve 25. maddenin 5. fıkrasını hatırlatarak, ilk defa yönetici atamalarından sonra müdür ve/veya müdür yardımcısı normu boş kalan eğitim kurumlarına ve yeni açılan eğitim kurumlarına yönetici ataması yapılırken yönetmelikte belirlenen usül ve esaslara uyulmasını istedi.

 Gönderilen yazıda, ilk defa yönetici görevlendirme sürecinden sonra yönetici ihtiyacı karşılanmayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının yönetici ihtiyacını karşılamak bakımından yapılacak duyuruda bu kurumlar dışında yöneticiliği sonradan boşalan eğitim kurumlarına yer verilmesi söz konusu olamayacağından bunun aksine yapılan uygulama bulunması halinde söz konusu eğitim kurumlarına yapılan görevlendirmelerin iptal edilmesi istendi.

 İŞTE BAKANLIKTAN GÖNDERİLEN RESMİ YAZIMebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@