Meb Geçici Görevlendirmeleri Sonlandırıyor

Meb Geçici Görevlendirmeleri Sonlandırıyor

İller arası geçici görevlendirilen, il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürlerinin onayları, Bakanlıkça tekrar uzatılmamıştı.

 İptaller gerçekleştirildi. Taşra eğitim yöneticilerinin bir kısmı kadrolarına geri döndüler. Ancak, kadrolu şube müdürlerinin iller arası geçici görevlendirme süreleri yenileniyordu. Son günlerde ise geçici görevlendirme süreleri biten şube müdürlerinin de onayları uzatılmıyor. Yazın yapılması muhtemel yer değiştirme uygulamasından önce geçici görevlendirmelerin iptal edilmesi başka bir sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir. Kadrosunun bulunduğu il/ilçeye dönen şube müdürleri birkaç ay sonra tekrar rotasyon uygulaması ile karşı karşıya kalacaktır. Şimdiden farklı mağduriyetlerin oluşmasına neden olacaktır. 

Ayrıca atanmaya şartları tutmayan veya boş kadroya görevlendirilen norm fazlası şube müdürlerinin görevlendirme onayları bittikten sonra uzatılmıyor. Bu durum Bakanlığın geçici görevlendirme konusunda hassasiyetini göstermek ile birlikte Valiliklerinde görevlendirmelerde aynı hassasiyeti göstermeleri beklenmektedir. Daha önce İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce 81 il valiliğine gönderilen talimatların takip edilmesi ile geçici görevlendirmeler bir çözüme bağlanacaktır.

M.Akif MÜELLİFOĞLU
Eğitim Yöneticisi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.