Meb, Geçici görevleri  Haziran ayından  itibaren kaldırıyoruz.

Meb, Geçici görevleri Haziran ayından itibaren kaldırıyoruz.

Meb Personel Genel Müdürlüğü Geçiçi görevlendirmeleri Haziran ayında itibaren kaldıracak.

 Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer  geçiçi görevlendirme konusunda yaptığı açıklamada ;  Bakanlık olarak görevlendirmelerde yetki kullanmıyoruz bu sebepten dolayı geçici görevlendirme yapmıyoruz bundan sonra.

Görevlendirme yapıldığında öğretmenimiz kendi yerinde çalışamıyor olduğu yerede başka öğretmenimizi atayamıyoruz.
Şu an 70 bin öğretmenimiz normunun bulunduğu yerde görev yapmıyor.

Bu sebeple Meb Personel genel Müdürlüğümüz  Haziran ayından itibaren geçiçi görevlendirmelerin tümünü kaldırıcak ve yeni görevlendirme de yapmayacak.


İşte O Açıklamalar


MİLLİ  EĞİTİM BAKANI ÖMER DİNÇER: Bakanlık olarak artık yetki ve inisiyatif kullanmıyoruz. O yüzden görevlendirmeler de yapmıyoruz. Şimdi bakınız eski hukuki düzenlemelere uygun bize talepler geliyor, mesela işte ara dönemde atama talebi, geçici görevlendirme talebi gibi. Artık Milli Eğitim Bakanlığı bu konularda net bir program  ortaya koydu kendince, bunun sebebi çok açık Türkiye’de. 70 bine yakın öğretmenimizin bunu daha önceden size ifade ettim, kendi kadrosunun olduğu yerde çalışmıyor, görev yapmıyor. Ve bu bizim eğitim sistemimizi ve eğitimin niteliğini çok olumsuz yönde etkiliyor. Bunun 5 bin civarında olanı başka bakanlıklarda ve bizim Bakanlığımızda çalışıyor. Çok sayıda öğretmen bulunduğu kadroda değil, başka okullarda görev yapıyor. Halbuki bunlar, bizim her bir norm kadroyla tespit ettiğimiz kadrolardır. Anadolu’nun herhangi bir ilçesinin herhangi bir köyünde bir ilköğretim okulu varsa onunla ilgili bir kadro tanımlamışız biz. Oraya bir öğretmen atadığımızda şayet o öğretmen başka yerde görevlendiriliyorsa oraya biz yeni bir öğretmen atayamıyoruz. Bu da, o köydeki çocuklarımızın eğitimini olumsuz etkiliyor. Bu sebeple biz geçici görevleri kaldırıyoruz Haziran ayından itibaren. Ara dönemlerde öğretmen nakillerini engelleyeceğiz, yılda bir kere öğretmen nakli olacak özre mebni olarak. Yine eğitim başlamadan öğretmen 
atamalarını yapacağız ve geçici görevlendirmelere son vereceğiz. 

SUNUCU- Yani norm kadro açığı oluşturmamak için.

MİLLİ  EĞİTİM BAKANI ÖMER DİNÇER- Bunu eğitimin kalitesini geliştirmek için her öğretmenimizin kendi bulunduğu yerde görevi yapmasının önemli olduğu kanaatindeyiz

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum