banner476

MEB'in 7 bin müdürü göreve iade etmesi gerekiyor

KARACA: "Müdür atamaları ve müdür yardımcısı görevlendirmeleriyle ilgili üç başlıkta yürütmeyi durdurma kararı verildi. Bu karar üzerinden de Milli Eğitim Bakanlığının görevden alınan yaklaşık 7 bin müdürü göreve iade etmesi gerekiyor"

Yönetici Atamaları 20.06.2015, 14:27 20.06.2015, 14:28
MEB'in 7 bin müdürü göreve iade etmesi gerekiyor
 Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, müdür atamaları ve müdür yardımcısı görevlendirmeleriyle ilgili üç başlıkta yürütmeyi durdurma kararı verildiğini belirterek, "Bu karar üzerinden Milli Eğitim Bakanlığının görevden alınan yaklaşık 7 bin müdürü göreve iade etmesi gerekiyor" dedi.
Karaca, Eğitim Sen Genel Merkezinde eğitim sürecine ilişkin yaptığı basın toplantısında, geride bıraktıkları eğitim-öğretim yılında birçok sorunla karşı karşıya kaldıklarını, 4+4+4 eğitim modelinin de bunlardan biri olduğunu belirtti.

Öğretmen rotasyon sürecinin devam ettiğini anlatan Karaca, "Bununla ilgili yönetmelik çıkarıldı. Bu yönetmelik kapsamında 12 yılını dolduran öğretmenlerin tamamı kendi ilçesi ve ilinde bir rotasyon uygulamasıyla karşı karşıyadır" diye konuştu.

Bu uygulamanın durdurulmasıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığından talepleri bulunduğunu hatırlatan Karaca, bakanlıktan kendilerine yazılı ya da sözlü bir açıklama yapılmadığını ileri sürdü.

Karaca, idareci atama sürecine de değinerek, "Özellikle 4 yılını dolduran müdür yardımcılarının görevden alınmasıyla ilgili geçtiğimiz günlerde Bakanlıkla görüşme yaptık. Buradan yeni müdür yardımcıları ve baş müdür yardımcıları atanana kadar, mevcut müdür yardımcılarının görevde kalmasıyla ilgili dün itibarıyla bakanlığın bir yazı çıkarılması söyleniyordu. Burada da siyasal bir kadrolaşma ortaya çıktı. Bu uygulamanın bitirilmesi gerekiyor" dedi.

Geçen hafta içinde açıklanan Danıştay'ın müdür atamalarıyla ilgili kararını da değerlendiren Karaca, şunları söyledi:

"Müdür atamaları ve müdür yardımcısı görevlendirmeleriyle ilgili üç başlıkta yürütmeyi durdurma kararı verildi. Bu karar üzerinden de Milli Eğitim Bakanlığının görevden alınan yaklaşık 7 bin müdürü göreve iade etmesi gerekiyor. Müdür yardımcısı arkadaşların da aynı başlıkta değerlendirilerek görevlerine devam etmeleri gerekiyor."
Yorumlar (15)
GÜL 5 yıl önce
görevden alinan müdürler i̇ade edi̇lmeli̇ onlar bu ülkeni̇n üvey evladi deği̇l
Sina 5 yıl önce
yargı kararı yerine getirilmelidir. meb her zamanki gibi konuyu farklı boyuttan ele almaya ve ya saptırmaya meyilli görünüyor. bu anlayış sadece sorun yumağını büyütür. doğru olan geriye dönüşün sağlanmasıdır. bir an önce uygulamaya geçilmelidir. üvey evlat muamelesinden vaz geçilmelidir.
BEKLİYORUZ. 5 yıl önce
aci̇len daniştay kararinin uygulanmasini bekli̇yoruz. karar çiikali 6 ay olmuş. hale ne bekli̇yorlar. sendi̇klar uyuma hakkimizi ara. kanunu uygulamama hakki müşteşarda var mi?
ankaralı 5 yıl önce
yazıklar olsun.Allah yaptıklarınızın hesabını soracak elbet.
TOKAT MEM 5 yıl önce
zalimler umarım bir gün cezalarını çekerler...
Rotasyon 5 yıl önce
Rotasyon zulmü iptal edilmelidir
okul müdürleri sahipsiz değil 5 yıl önce
haksızlık yaparak okul müdürlüğüne son veren haramzadeleri Allaha havale ediyorum.
okul müdürü kıyımının çözümü 5 yıl önce
Görevden alınan 30.000 okul müdürü ve yardımcısı hemen göreve başlasın. Mahkeme kararları uygulamak belki jest sayılır. AKP yi koalisyon dışı bırakarak, HDP dış destekli CHP - MHP koalisyonu okul müdürlüğü konusunda kesin çözümdür...koalisyon hükümeti meb kanunu nu iptal etmelidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@