MEB, proje okul yöneticilerine tercih hakkı verdi

Görev süresi 4 ve 8 yıl olan Proje okul yöneticilerine tercih hakkı verildi

Yönetici Atamaları 24.04.2020, 15:10
MEB, proje okul yöneticilerine tercih hakkı verdi

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 4 ve 8 yıllık görev sürelerini tamamlayan Proje okul yöneticilerine tercih hakkı verdi. İşte bakanlık resmi yazısı:

Yönetici olarak görevlendirilmeli katıldıkları sınavda başarı durumuna göre yapılan; ancak görev yaptıkları eğitim kurumları daha sonra "özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları" kapsamına alınan yöneticilerden aynı unvanda 4 veya 8 yıllık görev süresini tamamlayanlara Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Grevlendirme Yönetmeliği  hükümlerine göre "yeniden yönetici görevlendirme" kapsamında başvuru hakkı verilmesi, ilgi onay ile uygun görülmüştür.

Bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim
Hamza Aydoğdu 
Bakan a.
Genel Müdür

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (4)
MAĞDUR 2 ay önce
Sayın Genel Müdürüm, sınav puanı ile atanıp sonradan proje okulu olan okul yöneticilerine 4 ve 8 yılını tamamlayanlara ek-1 ile tercih hakkı verilmeyerek 2019 YILINDA mağdur edildi. 24.04.2020 tarih ve 6554868 sayılı “Proje Okulu Yöneticileri” adlı yazınızda bu sene görev süresi dolacak olan proje okulu müdürlerine verilen yer değiştirme tercih hakkının 2019 yılında mağdur edilen yöneticilere de verilmesi gerekir. Bu konudaki çifte standartın, haksızlığın giderilmesi için SESİMİZİ DUYUNN…
Hakkaniyet! 2 ay önce
2019 yılında proje okullarındaki yöneticilere başvuru hakkı verilmemesini dava konusu edildi, bakanlık nezdinde haklı olunduğuna istinaden başvuru hakkı verildi ama, 2020 yılındaki görev süresi dolan yöneticiler bu haktan yararlanacak. 2019 yılında görev süresi dolan proje okulu yöneticilerine 2020 yılı atama döneminde yine başvuru hakkı tanınmadı. Elde edilen kazanım şuna benziyor: Apandist ameliyatına giren hastanın doktorun dikkatsizliği yüzünden böbreğinin alınması gibi. Hasta yaşar ama, sağlık sistemine olan güveni yok edilmiştir. Ne diyelim, boynuzsuz koçun, boynuzlu koçtan hakkını alacağı güne iman ettik. Allah (c.c.) var gam yok.
Sali 2 ay önce
2018 yili suresi uzayilmayan yoneticilerede tercih hakki verilmeli bir sonrakilere bu hak verildi.AYM kararlari mahkeme kararlari acik burda bosluk olusmamali
MSYBNY 2 ay önce
Olmadı Sayın Genel Müdürüm,olmadı. Yine ayrım yaptınız yine yanlış yaptınız. Bildiğiniz gibi sınav puanı ile atanıp sonradan proje okulu olan okul yöneticilerine 4 ve 8 yılını tamamlayanlara ek-1 ile tercih hakkı verilmeyerek 2019 YILINDA mağdur edildi. 24.04.2020 tarih ve 6554868 sayılı “Proje Okulu Yöneticileri” adlı yazınızda bu sene görev süresi dolacak olan proje okulu müdürlerine verilen yer değiştirme tercih hakkının 2019 yılında mağdur edilen yöneticilere de verilmesi gerekirdi.. Bu konudaki çifte standartın, haksızlığın giderilmesi için düzeltme yapılmalıdır. Niye seneye göre bu durum değişiyor.Yoksa tek yıllarda yapılmayacak çift yıllarda yapılacakmı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@