Meb Şube Müdürlüğü Atama Uyarısı

Meb Şube Müdürlüğü Atama Uyarısı

Meb, Şube Müdürlüğü Atama Uyarısı

 

Milli Eğitim Bakanlığı 950 tane şube müdürlüğü kadrosu tahsis etti. Bakanlık yeni kadro tahsis ederken merkez teşkilatında 350 ye yakın şube müdürü müstafi durumda maaş alıyor...


Milli Eğitim Bakanlığında Teşkilat yasasının çıkmasıyla beraber merkez teşkilatında çalışan 350 ye yakın şube müdürü havuza yollandı. Bunların büyük bir kısmıbankamatik memurluğu yaparken MEB 950 şube müdürü kadrosu aldı .

Şube müdürlüğü kadrolarının tahsisi yapıldı ve illere genelge gönderildi. Hatta Aksaray ili başta olmak üzere birçok il ve ilçe de yakın zamanda şube müdürlüğü görevlendirmesine çıkacak...

Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER'in birçok beyanatında Milli Eğitim Bakanlığında yapılan tasarruflardan gururla söz edilirken bu durum bir çelişki yaratıyor.

Şöyleki ; Bakanlığımızın bulunduğu Ankara ilinde 350 ye yakın müstafi şube müdürü var. Bunların büyük çoğunluğu bankamatik memuru . Alanında uzman olan ve yıllardır Bakanlığın yükünü çeken bu şube müdürlerimiz Ankara başta olmak üzere kendi istedikleri il ve ilçelerde yeni açılacak kadrolarda çalıştırılabilirler.

Örneğin ; Ankara İl Müdürlüğü , Yenimahalle, Çankaya, Mamak , Sincan , Etimesgut vb. Merkez ilçeler ve taşra ilçelere tahsis edilen şube müdürü kadrosu en az 50 tanedir. Bakanlık Merkez Teşkilatında oturan şube müdürlerini buralara naklen atama yoluyla kadro verilecek olursa ; Hem Bakanlık israfın önüne geçecek hemde akibeti belirsiz olan ve istekli olan şube müdürlerimizden üst düzeyde verim alınarak sorunları çözülmüş olacak.

Bakanlık Merkez Teşkilatında Taşra İl ve İlçeleri isteyen şube müdürlerine de bu şekilde naklen atama yoluyla öncelik verilirse , bu illerde görev yapmak isteyen personelin isteği yerine geleceği gibi Bakanlık büyük bir israfında önüne geçecektir.

Sonuç olarak ; Bakanlık merkez teşkilatında 350 ye yakın müstafi şube müdürü dururken, Ankara başta olmak üzere birçok ilimize yeniden şube müdürü kadro tahsisi ve görevlendirmesi mantıklı gelmiyor...

Ayrıca yine Bakanlık Merkez Teşkilatında havuza alınan daire başkanları , genel müdür yardımcıları ve genel müdürlerden Bakanlık hiç bir şekilde yararlanamıyor. Sadece Bankamik memurluğu yapan bu bürokratlar için neden bir formül düşünülmüyor. Bu da ayrı bir tartışma konusu olarak gündeme geliyor ve bunun üzerinden Bakanlık eleştiriliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum