Meb taşra rotasyonunu il içerisinde yapmaya karar kıldı

Meb taşra rotasyonunu il içerisinde yapmaya karar kıldı

Meb taşra rotasyonunu il içerisinde yapmaya karar kıldı

Milli Eğitim Bakanlığında rotasyonun son halkasını oluşturan Taşra Teşkilatının üst düzey yöneticilerinin rotasyonunda sona gelindi.

Taşra Teşkilatı yer değiştirme yönetmeliğinin Mayıs ayının başında yayınlanması bekleniyor. Yönetmelik sadece yerdeğiştirme yönetmeliği olarak çıkacak. Taşra rotasyonu yaz ayında yapılacak.
Daha önce basına bölgeler arası rotasyon yapılacağı yönünde çok sayıda haber yansımıştı. Taşra yöneticilerinin il dışı yerdeğiştireceği ve bu durumun binlerce yöneticiyi mağdur edeceğini defaten haber yapmıştık.
Milli Eğitim Bakanlığı yeni çıkacak yönetmelikte ülkemizi bölgelere böldü ve her bölgenin rotasyon süresini farklı olarak belirliyor. Taşra rotasyonunda yer değiştirecek İlçe Müdürleri ve şube müdürleri il içerisinde ilçeler arası yer değiştirecekler..
Milli Eğitim Bakanlığı bu kararıyla güzel bir uygulamaya imza atmıştır. İlçe Müdürleri ve şube müdürlerinin büyük bir kısmı görev yapmış olduğu illere yerleşmiş olup, evini , eşinin işini ve çocuğunun okulunu da işyerine ve ikametgahına göre ayarlamışlardır. İller arası yapılacak bir rotasyonda yüzlerce yönetici ve ailesi mağdur olacaktı. Ayrıca 4+4+4 sisteminin bu yıl uygulamaya konulmasında iller arası bir rotasyon uygulamasının bu sistemin sağlıklı bir şekilde başlamasını sekteye uğratacağı bilinmektedir.
Konuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum