Meb Yönetici atama Yönetmeliğinde  sona gelindi.

Meb Yönetici atama Yönetmeliğinde sona gelindi.

Meb Yönetici atama Yönetmeliğinde sona gelindi.

  illi Eğitim Bakanlığı Taşra teşkilatı Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde sona gelindi. 


Son şekli verilen yönetmelik taslağı, değerlendirilmek amacıyla Bakanlık merkez teşkilatında bazı bürokratlara verildi.

Yeni taslakta yönetici atama yanında yer değiştirme hükümleri de bulunuyor. Yönetmelik taslağında il müdür yardımcılarıyla ilgili hüküm bulunmuyor. Taşra teşkilatı yöneticileri için ön görülen rotasyon süresi ise 8 yıl.

Görüşlerin alınması ve dönütlerin değerlendirilmesi kısa sürerse yönetmelik derhal yayınlanacak. Bununla birlikte münhal kadrolara yapılacak atamalar için son değerlendirilmelerin de yapıldığı ve ortada 114 kişilik bir listenin olduğu ve bu atamaların her an gerçekleşebileceği söyleniyor. Bunun yanında listeden okul müdürlerinin büyük oranda çıkarıldığı ve ilçe müdürlüklerine çoğunlukla şube müdürleri arasından atama yapılacağı yüksek sesle ifade ediliyor.

Rotasyonun bu yıl uygulanıp uygulanmayacağı ise tam bir bilmece. Bazı kaynaklar kesinlikle bu yaz taşra yöneticileri için rotasyon uygulanacak derken bazı kaynaklar ise 4 4 4 uygulamasının sekteye uğramaması için bu yıl yöneticilerin yerlerinde kalacağını ifade ediyorlar.

Bakanlık kulislerinden yansıyan başka bir bilgi de görevlendirilen il müdürlerinden bazılarının performanslarının yetersiz görüldüğü ve 20 civarında il müdürünün bu yaz görevden alınabileceği yönünde.HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.