banner476

MEB YÖNETİCİ ATAMALARINI ASKIYA ALDI

Milli Eğitim Bakanlığı İl Müdürlüklerine göndermiş olduğu yazıyla yönetici atamalarını askıya aldı...

Yönetici Atamaları 12.06.2015, 14:00 12.06.2015, 13:55
MEB YÖNETİCİ ATAMALARINI ASKIYA ALDI

 Milli Eğitim Bakanlığı İl Müdürlüklerine göndermiş olduğu yazıyla yönetici atamalarını askıya aldı...

DANIŞTAY İDARİ DAVA DAİRELERİ KURULUNUN YÜRÜTMENİN DURDURULMASI KARARI ÜZERİNE YAPILMASI GEREKENLER

Danıştay idari dava daireleri kurulu, eğitim kurumu yöneticilerinin görevlendirilmelerine ilişkin Yönetmeliğin bazı hükümleri hakkında yürütmenin durdurulması kararı vermiştir.

Söz konusu karar;


1- Müdürlük görev süresinin uzatılması sürecinde ilçe milli eğitim müdürü, eğitim kurumundan sorumlu şube müdürü ve insan kaynaklarından sorumlu şube müdürünün, değerlendireceği okul müdürü ile en az altı ay süreyle çalışmış olması gerektiği, 2- Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmelerinin sadece okul müdürünün teklifi üzerine yapılmasının doğru olmadığı, duyuru ve değerlendirme ölçütleri konularak yapılması gerektiği yönündedir. Bu karar karşısında;


1- Takvime göre 12 Haziran 2015 tarihi itibarıyla tamamlanacak olan müdürlük görev süresinin uzatılması süreci, 19 Haziran 2015 tarihine kadar uzatılmıştır. Bu süreçte, değerlendirme süresinin son günü (12 Haziran 2015) itibarıyla değerlendireceği okul müdürü ile en az altı ay süreyle çalışmamış durumda olan ilçe milli eğitim müdürü, eğitim kurumundan sorumlu şube müdürü ve insan kaynaklarından sorumlu şube müdürlerinin değerlendirme dışı tutulması sağlanacaktır.Bu durumda eksik kalacak değerlendirmeler, Yönetmelikte belirlendiği gibi mevcut değerlendiricilerin değerlendirmelerinin yüzlük sisteme uyarlanması yoluyla yapılmış olacaktır.

2- Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri, Yönetmelikte yargı kararı doğrultusunda yapılacak değişikliğin yürürlüğe konulmasından sonra yapılacak; dolayısıyla o zamana kadar bu kapsamda herhangi bir görevlendirme yapılmayacaktır. Takvime bağlı diğer işlemlerin zamanında yapılabilmesi için sürecin daha fazla uzatılması mümkün bulunmamaktadır. Bu bakımdan, işlemlerin zamanında ve doğru şekilde sonuçlandırılması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi önem arz etmektedir.

www.kamudanhaber.com
Yorumlar (6)
yürütme durduruldu 5 yıl önce
mülakat gece kondu okul müdürlerine tavsiyem : geçici meb yöneticileri görevi asıllarına bırakmadan önce , isteğe bağlı olarak güzel bir okula nakil isteyip gidin. 20 gün sonra kurulacak koalisyon hükümeti sizlerin tecrübelerinizi dikkate alarak ülkenin geri kalmış yörelerindeki okullara faydalı olun diyerek öğretmen olarak gönderebilir. ama giderken hesabı da ödeyin. hesaplaşılmadan helalleşilmez.
ADAM 5 yıl önce
sizin müdürlük yaptığını fosil dönemleri cok iyi biliriz devleti yemek için seven milliyetçi bozuntuları .yeni türkiye de göreve başlayan müdürler okulları yeniden düzenledi harıl harıl çalışıyor.tabi bu zorunuza gidiyor. siz milliyetci!!!!!! siniz ya güya.
Baba 5 yıl önce
hah işte şöyle yola gel meb.şube müdürlüğünde de aynı adımı bekliyoruz.ve 2. atamayı acilen yapın bakalım.
adalettt... 5 yıl önce
şube müdürlüğü de iptal edilmeli, adalet yerini bulmalı
"çok üzüldüm" 5 yıl önce
olmadı işte..fiyakaları bozuldu! "çok üzüldüm"
allahtan korkun 5 yıl önce
müdür başyardımcıları için meb da güncellenen 4 md yardımcısına 1 md başyardımcısı neden uygulamaya geçirilmiyor, mağdurlar yaratıp sonra da davalarla insanları uğraştırmak hangi vicdana sığar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@