banner476

MEB'de 16 bin müdür değerlendiriliyor

AK Parti Eskişehir Teşkilatı tarafından Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) Düğün Salonu'nda düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, özellikle Milli Eğitim Bakanlığı'na yönelik olarak çok sistematik bir dezenformasyon kampanyası yürütüldüğünü belirtti.

Yönetici Atamaları 30.07.2014, 18:48 30.07.2014, 18:53
MEB'de 16 bin müdür değerlendiriliyor
OKUL YÖNETİCİLERİNİN 4 YILDA BİR DEĞERLENDİRİLMESİ

Aynı kurumda 4 yıldan fazla yöneticilik yapmış olan müdür ve müdür yardımcılarına ilişkin getirilen kural ile ilgili olarak konuşan Bakan Avcı, "Yöneticilerimiz başarılı iseler görevlerine devam edecekler, başarılı değil iseler görevlerine devam etmeyecekler. Başarıyı tespit etmek için 100'e yakın kriter geliştirdik. Bu kriterleri ölçmek için her okulun yöneticilerini ilçe milli eğitim müdürü, ilçede atamalardan sorumlu şube müdürü, okul aile birliği başkanı, okulda en kıdemli ve en kıdemsiz öğretmen, bu 100 kriter üzerinden yöneticileri elektronik ortamda değerlendirsinler, bu neticede 75 ve üzeri puan alanlar görevlerine devam etsinler. Bu durumda olan kaç kişi var? Bazı yayın organlarına bakarsanız yüz binlerce kişinin görev yeri değişecek deniyor. Hayır, bu durumda olan 16 bin kişi var ve bunun yüzde 60'ı 70'i bu kriterleri karşılayacak. Bu kriterleri getirmenin asıl faydasını önümüzdeki yıllarda göreceğiz. Bunu da öğretmenlerimizin memnuniyetle karşıladığını görüyoruz ve geliştirmek için çalışıyoruz" diye konuştu.

MEB YÖNETİCİ FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (3)
MÜDÜR 6 yıl önce
layni kurumda yazilmiş. umarim yanliş deeğilidr biz toplaam yöneticilik biiyorduk
ayyıldız 6 yıl önce
sayın bakanim köylerdeki okul aile birliği başkanlarının evlerinde internet yok,öğrenci temsilcilerinin interneti yok muhtemelen okuma yazma bilmeyende çok... okula gidip müdüre mi doldurtacaklar? nasıl bir önlem aldınız bu konuda?
TR 71 6 yıl önce
hayirdir hangi̇ köye müdür olacaksin :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@