MEB'de Yeni Dönem Neler Değişecek

MEB'de Yeni Dönem Neler Değişecek

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı gazetelerin eğitim muhabirleri ile bir toplantı yapmış. Kamuoyuna yansıyan şekliyle toplantının sıcak bir atmosferde geçtiği anlaşılıyor. Gönül isterdi ki iletişim duayeni hocamız toplantıya etkinliği tartışmasız olan internet medyasını da davet etmiş olsaydı. Ancak Nabi Hoca'nın internet medyası ile bağımsız bir toplantı yapacağını düşündüğümüzden bu konudaki eleştiri hakkımızı saklı tutarak önemli bir konuya değineceğiz.

 Sayın Nabi Avcı'nın göreve geldiği ilk günlerde kendisini oraya getiren süreci irdelemiş ve Sayın Dinçer'in hatalarını tekrarlamamasını temenni etmiştik. Şunu söyleyelim ki Nabi Hoca bu kısa süreçte en başta babacan tavırları ve kadirşinaslığı ile eğitim camiasının gönlünü kazanmış gibi gözükse de bu durumun yalancı bir bahara dönüşmemesi yine sayın Bakanımızın elindedir.

 

Bakan Avcı ilk televizyon programında ve eğitim muhabirleri ile yaptığı görüşmede kısmen olumlu not almışsa da açıkca şunu söyleyelim hala alınması gereken çok yol var. En başta Dinçer ekibinin aynen kalması ve bu ekibin üstün başarıları ve titiz çalışmaları neticesinde ucube bir Yönetici Atama Yönetmeliğinin çıkması kamuoyunu dumura uğratmıştır. 4+4+4 okul dönüşümleri ve kariyer basamakları çalışmaları bitmeden ve gerekli mevzuat düzenlemesi yapılmadan bu yönetmeliğin çıkmasının tek sebebi olabilir, o da binlerce dava ile karşı karşıya kalmamak için MEB yetkilileri alelacele bir yönemelik çıkarmıştır.

 

Bu ve benzeri durumların önümüzdeki günlerde de sıkça yaşanacağını söylemek için müneccim olmaya gerek yok. Sayın Dinçer MEB'den ayrılmış ancak gölgesi orda kalmıştır. Eski bakanlardan Hüseyin Çelik'in dediği gibi MEB hala otomatik pilotta mıdır? Güleryüzünüz ve insancıllığınız umut verse de sayın hocam, ipleri en baştan ele alma zamanının geldiğini düşünmüyor musunuz? Geç kalıyoruz, geç kalıyorsunuz dedik hocam, daha fazla beklemeyin lütfen.

 

MEB'de Yeni Dönem Neler Değişecek? sorusuna şu an için bizim vereceğimiz tek cevap maalesef HİÇ BİR ŞEYden öteye gitmiyor. Umarız biz yanılırız ve çok da vakit kaybetmeden beklenilen olumlu değişiklikleri görebiliriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.