banner476

MEB'E ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ UYARISI

Milli Eğitim Bakanlığına şube müdürlüğü konusunda uyarı...

Yönetici Atamaları 11.07.2014, 02:49 11.07.2014, 02:49
MEB'E ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ UYARISI
 Milli Eğitim Bakanlığında şube müdürlüğü rotasyonu yapıldı. Özellikle Büyükşehir merkez ilçeler başta olmak üzere ülke genelinde çok büyük bir sirkülasyonla yer değişiklikleri yapıldı. 
Şube müdürlüğü rotasyonunun yapılmasının üzerinden neredeyse iki hafta geçmesine ve kararnamelerin illere gönderilmesine rağmen , şube müdürlerimiz yer değişikliği yapmadı. 

Milli Eğitim Bakanlığında iş yükü olarak il ve ilçe müdürlüklerinin en yoğun olduğu ayın Ağustos - Eylül olmasına rağmen , rotasyona uğrayan şube müdürlerinin ilişik kesmemesi ve büyük çoğunluğunun izin ve rapor kullanması sistemi tıkayabilir. 

Buna karşın yeni atanan şube müdürlerinin atamalarının iptal olması ve Bakanlığın bu konuda bir açıklama yapmaması yeni atanan şube müdürlerinin de iş verimini düşürüyor. 

Milli Eğitim Bakanlığının öncelikli olarak rotasyona uğrayan şube müdürleri konusunda bir uyarı yazısı göndermesi ve ilişiklerinin kesilerek yeni görev yerlerinde göreve başlamalarını sağlaması gerekiyor. 

Hemen akabinde ataması iptal edilen şube müdürlerine , iptal kararnameleri düzenlenmesi ve sınav + mülakat esaslı atamaların bir an önce bitirilmesi gerekir. 

Milli Eğitim Bakanlığının şube müdürlüğü konusunda çok hızlı bir şekilde adım atması ve illeri uyarması gerekiyor. 

İl ve ilçe müdürlüklerinde iş yükünün en yoğun olduğu dönemlerde şube müdürü sorunun çözülmesi gerekir. 
Kaynak: www.kamudanhaber.com
Yorumlar (20)
Serkan 6 yıl önce
meb yargı kararlarını acilen uygulamalıdır.
boludan 6 yıl önce
zorla rotasyon yaparken düşünecektiniz....rotasyonda rotasyon diye tutturanlar şimdi yasal hakkı olan izinide çok görüyorlar...adam gidecek ev tutatcak çoluk çocuğunu yerleitrecek..kolaymı ı o kadar...ayıp bu yazı ..köle sanıyorlar şb müdürlerini heralde....
yıldırım... 6 yıl önce
15 inde maaşını alan gidecek....hani şube müdürü ne işe yarıyor diyordunuz...aceleniz ne...insanlar maaşlarını alsında yol parası yapsınlar....
er 6 yıl önce
haklısınız.meb uyumasın.
meb yargı kararlarını derhal uygulasın 6 yıl önce
kesinlikle doğru bir yazı kaleme alınmış.meb den herkes yargı kararlarını uygulamasını bekliyor
el insaf 6 yıl önce
yıllarca emeği görmezden geldiniz. eskileri göndermek, mülakat ile atananları tutmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. bu haberi yapan veya yaptıranlar nasıl il ve ilçe müdürü oldular. bunu hangi liyakat ile elde ettiler
el insaf 6 yıl önce
yıllarca emeği görmezden geldiniz. eskileri göndermek, mülakat ile atananları tutmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. bu haberi yapan veya yaptıranlar nasıl il ve ilçe müdürü oldular. bunu hangi liyakat ile elde ettiler
akif 6 yıl önce
güzel bir yazı olmuş.ne yapılacaksa ivedi yapılmalı.süre uzadıkça atama kangren halini almaktadır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@