MEB'e Yönetici Mülakat Sınavı Yazısı

MEB'e Yönetici Mülakat Sınavı Yazısı

MEB'e Yönetici Mülakat Sınavı Yazısı

 MEB'e Yönetici Mülakat Sınavı Yazısı.

MEB Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği, 4 Ağustos 2013 tarihinde yayımlanmış ve bu yönetmelikteki sözlü sınav, en çok tartışılan, eleştirilen ve tepki çeken bölüm olmuştu.
 Eğitim-İş de başta sözlü sınav olmak üzere yönetmeliğin birçok maddesinin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay'a dava açmıştı.
Nitekim yapılan sözlü sınavlardaki şaibeler ne kadar haklı olduğumuzu göstermiştir. Karabük'te sözlü sınava giren şube müdürlerinin 100 tam puan almaları, diğer illerde yazılı sınav puanları ile sözlü sınav puanları arasındaki uçurum kayırmacılığın, yandaşlığın açık göstergeleridir.
Yönetmeliğin liyakat ve kariyer gözetmeyen maddeleri için hukuksal mücadelesini sürdüren Eğitim İş, bir yandan da sözlü sınavlarda sendika temsilcilerinin bulunması ve sözlü sınavın kameraya kaydedilmesi ve yapılmış olan sözlü sınavların iptal edilmesi yönünde Bakanlığa bir uyarı yazısı yazmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.