Milli Eğitim İlçe Müdürleri Ataması Yapıldı

Milli Eğitim İlçe Müdürleri Ataması Yapıldı

İlçe Müdürleri Ataması Yapıldı

  Münhal bulunan yaklaşık 200 ilçe müdürlüğü için liste hazırlanmış ve uzun zamandır  imza için makama gidip gelmekteydi. 

Valiliklerde ilçe müdürlükleri için teklifler Bakanlığa sunulmuştu. 

200 İlçe müdürünün atamasının tamamı çıkmadı. Yaklaşık 80 ilçe müdürlüğüne atama yapıldı. Atamalarda birinci derecede Bakan yardımcısı listeyi yaparken ,listeye son şeklini Bakan Bey ile Bakan yardımcısı Orhan ERDEM yaparak büyük ve kritik ilçe müdürlüklerinin atamaları yapıldı.

Atamalar yapılırken Valilik teklifleri ve kendi memleketine atanmama şartları pek dikkate alınmadı. Yönetmeliğe rağmen kendi memleketine ataması yapılan bir çok ilçe müdürü bulunmaktadır.

Atama bekleyen bir çok kişinin Valilik kanalıyla teklifinin yapılmasına rağmen atamasının olmaması ise, İlçe müdürlüğü atamalarında illerin milletvekillerinin etkisine bağlanıyor

Ayrıca Eğitimbirsen'in İl Müdürlüğü atamalarında olduğu gibi İlçe Müdürlüğü atamalarına da damgasını vurduğunu gözlemleniyor. 

Geriye kalan yaklaşık 120 İlçe müdürlüğüne önümüzde ki günlerde atama yapılması bekleniyor.

Ayrıca taşra teşkilatı rotasyonunu düzenleyen yönetmeliğin onay için makama sululduğu , eğer ki bir rotasyon uygulamsı yapılırsa rotasyonun il içerisinde uygulanacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni atanan ilçe müdürlerine görevlerinde başarılar diliyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.