Milli Eğitim Müdür Yardımcılıkları Kaldırılıyor

Milli Eğitim Müdür Yardımcılıkları Kaldırılıyor

Milli Eğitim Müdür Yardımcılıkları kadrosu, il milli eğitim şube müdürlüklerine dönüştürülecek.

 652 sayılı KHK nın 37. Maddesinde yer almayan,  bu konuda çeşitli yorumlar yapılan il milli eğitim müdür yardımcılıkları kadrosu kaldırılıyor. İl teşkilatlarında ki, iki başlılık sona erecek. Bakanlık illere bir yazı göndererek, il milli eğitim müdür yardımcılarını, il milli eğitim şube müdürlüğü kadrosuna geçirecek. İsabetli bir karar olmasına rağmen kazanılmış hakların nasıl çözümleneceğini bekleyip göreceğiz. İl milli eğitim müdür yardımcılarının ek ödeme gösterge rakamı %180 iken şube müdürlerinin ek ödeme gösterge rakamı ise %170 tir. Böyle bir geçiş sonunda il müdür yardımcılarının kazanılmış hakkı ne olacak?


Milli Eğitim Müdürlükleri yönetmeliğinde de bu konuda değişikliğe gidilmesi gerekmektedir. Merkez teşkilatının yapılanmasına baktığımızda ise illerde ki müdür yardımcısı/şube müdürü ayrımı anlamsız kalmaktadır. Kaldı ki pratikte de il müdür yardımcısı ile il şube müdürünün görevleri ayndır. Müdür yardımcıları bir bölüme, şube müdürleri bir başka bölüme bakmaktadır. Benzer görevleri yerine getiren makamların, unvanlarının farklı olması çelişki oluşturmakta idi. Bu çelişki böylece sona erecek. İl milli eğitim müdür yardımcılarına rotasyon olacakmı olmayacak mı sorusu da bu şekilde cevabını bulacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.