Milli Eğitim Müdürü Göreve Başladı

Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulkadir Yıldız atandı. Eğitimci olarak 1990 yılında başladı.

Yönetici Atamaları 19.07.2014, 17:57 19.07.2014, 18:03
Milli Eğitim Müdürü Göreve Başladı

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nde başarılı çalışmaları ile tanınan Abdulkadir Yıldız, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. 1990 yılında Sivas İmranlı’da öğretmen olarak mesleğe başlayan Yıldız, yurdun birçok bölgesinde başarılı çalışmalara imza attı. İzmir’de 10 yıl öğretmenlik yapan Yıldız, son olarak İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak çalıştı. Narlıdere Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasının ardından ayağının tozu ile ilçedeki eğitimle ilgili geniş çaplı araştırma ve incelemelere başlayan Yıldız, yaz boyunca ilçedeki bütün okulları tatil boyunca gezeceğini ve eksiklikleri yerinde tespit ederek çözüm üreteceğini belirterek, “Narlıdere eğitimde iyi bir noktada. Ama amacımız bu konumu daha da ileriye taşımak. Bu anlamda ben ve ekibim yaz tatili boyunca izin kullanmadan okullarımızı tek tek gezerek eksikliklerini yerinde tespit edeceğiz. Mevcut durumda şu anda müdürlüğümüz sorumluluk alanında 24 eğitim kurumumuz var.  Burada 335 derslikte 7 bin 776 öğrencimize 4 yüz 78 öğretmenimiz eğitim, öğretim veriyor. Dersliklerimizin öğrenci yoğunluğu23-24 arasında. Sınavlara baktığımızda Narlıdere İzmir genelinde ilk 5’te. Bu iyi bir durum ancak benim hedefim daha yukarda olmak. Bu anlamda bugüne kadar geçmişteki 14 yıllık birikim ve tecrübelerimi burada öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle paylaşacağım” dedi.

NARLIDERE MODEL OLACAK

Narlıdere İzmir’in 30 ilçesi içinde sürekli gelişen ve yükseliş trendi oldukça iyi olan bir ilçe olarak bilinmekte. Planlı, programlı gelişen Narlıdere son dönemlerde kentin elit sınıfının da gözdesi oldu. 2014-2014 Eğitim, Öğretim yılında Narlıdere’deki eğitim kurumlarında yeni bir dönemin başlayacağına dikkat çeken Abdulkadir Yıldız, “İlçemizi tercih eden elit insanların beklentileri elbette yüksek. Bu bilinçle ben ve ekibimdeki arkadaşlar eğitimdeki yenilikleri ilçemizde hayata geçireceğiz.  Kültürel ve Sosyal etkinliklere, akademik çalışmalara ve özel olarak önem vereceğiz. Eğitim 7’den 70’e kadar süren bir olay, bu anlamda Hayat boyu eğitim programımızı başarı ile uygulamak için her yaştan Narlıdereliye Halk Eğitim Merkezlerimizde eğitim vereceğiz. Kadınlarımız başta olmak üzere her branjta uzman eğitimcilerimizin kontrolünde mesleki kursları başlatacağız. İlçemizde 8 ilkokul, 8 ortaokul ile biri özel olmak üzere 5 lisemiz bulunuyor. Okul öncesi eğitimde ise birisi özel olmak üzere 8 Anaokulumuz bulunmakta. Ayrıca ilkokullarımızda ana sınıflarımızda bulunuyor. Fiziki altyapısı mükemmel olan eğitim kurumlarımızda ilçenin bütün dinamikleri ile organik bir şekilde iç içe çalışacağız. Mazereti ve sorunu olmayan dinamik bir kadromuz var. Bu kadro ile hedeflediğimiz eğitim burada hayata geçireceğiz ve başarıyı hep birlikte yakalayacağız” diye konuştu.

DENİZCİLİK LİSESİ AÇILIYOR

2014-2014 Eğitim ve öğretim yılında açılacak olan Denizcilik Anadolu Teknik Meslek Lisesi, yüz 50 öğrenci ile eğitim hayatına başlayacak. Gazetemizde her Çarşamba eğitim konulu yazılar yazan Yıldız, İzmir’de ilk açılan üstün yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı Sıdıka Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi’nde Rehberlik Araştırma Merkezlerinin tespit ettiği 15 ilçeden 5 yüz öğrencinin eğitim aldığına dikkat çekerek, “Sürekli yeniliklere açık, bilimsel altyapısı güçlü modelleri ilçemizde hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Ben atandığım bu görevimde daha önce yaptığım görevlerde uyguladığım yoğun ve disiplinli iş alışkanlığımı aynen burada da devam ettireceğim. Çünkü çocuklarımızın en kaliteli eğitimi almalarını sağlamak için gece gündüz demeden çalışacağız” şeklinde konuştu.

Kutu kutuuuuuuuuuuu

ABDULKADİR YILDIZ KİMDİR?

1971 yılında Mardin’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini aynı ilde tamamladı. 1990 yılı Dicle Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği ve 1997 yılı Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Yöneticiliği ve Denetçiliği bölümü mezunudur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Adalet Yüksekokulu son sınıf öğrencisidir. 1990 yılında Sivas İmranlı’da öğretmenliğe başladı.1990-2000 yılları arasında Sivas, Adıyaman ve İzmir’de on yıl öğretmenlik yaptı. 2000 yılından sonra 4 yıl ilköğretim okul müdürlüğü, 2 yıl Anadolu sağlık meslek lisesi müdürlüğü, 2 yıl rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüğü, 4 yıl İzmir Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve 2 yıl da İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 17.  ve 18. Milli Eğitim Şurası İzmir ve Ege Bölge Çalıştaylarına katıldı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Okul Yöneticileri Kişisel Gelişim Projesi (OYKİGEP)” ve “Eğitim, Rehberlik ve Kariyer Günleri” Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Bakanlığımızca yayımlanan ‘Aklın ve Bilimin Aydınlığında Eğitim  Dergisi’nde ve çeşitli yayın organlarında yazıları yayımlandı. “Sınav Avcısı” ve “Uzman Öğretmenlik”  adında yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır. Kişisel web sitesinin editörlüğünü sürdürmenin yanı sıra, halen gazete ve internet sitelerinde eğitim üzerine yazılar yazmaktadır. Görev süresince, çalıştığı kurumlarda eğitim üzerine seminerler verdi, danışmanlıklar yaptı ve Ar-Ge çalışmalarını yürüttü. Çok sayıda sivil toplum örgütü bünyesinde yönetim kurulu üyeliği ve eğitim komisyonu başkanı olarak görev yaptı ve eğitim ile ilgili çalışmalara katıldı.


http://www.egedebugun-gazetesi.com

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@