Müdür Ve Müdür Yardımcılarını  Bekleyen Tehlike

Müdür Ve Müdür Yardımcılarını Bekleyen Tehlike

Müdür Ve Müdür Yardımcılarını Bekleyen Tehlike.

 Milli Eğitim Bakanlığının 2013 – 2014 Eğitim öğretim yılında  uygulamaya  geçeceği 4+4+4 sisteminde ilköğretim okullarımızın yarısı ilkokul yarısı ise orta okul olacak.


Örneğin aynı mahalle içerisinde ki Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulunu düşünelim. Yapılacak yeni planlamayla Cumhuriyet İlköğretim okulunun ilkokul olduğunu, Atatürk İlköğretim okulunun ise ortaokul olduğunu düşünelim.

Atatürk Orta Okulunun sınıf öğretmeni okul müdürü ve müdür yardımcıları olduğunu varsayarsak, TTK 80 sayılı kararlarını da göz önüne aldığımız zaman branşı sınıf öğretmeni olan binlerce eğitim yöneticisinin ortaokullarda idarecilik yapamayacağını göreceksiniz.

Ayrıca yine branş öğretmenlerinin İlköğretim okullarına okul müdürü ve müdür yardımcısı olurken yeni düzenleme ile İlkokullara yönetici olamama durumu ortaya çıkacaktır.

Yeni düzenleme ile orta okul olacak ilköğretim okullarımızın branşı sınıf öğretmeni olan eğitim yöneticileri ne olacaktır ?

Yeni düzenleme ile ilkokul olacak okullarımızın branş öğretmeni idarecilerinin durumu ne olacaktır ?

Mevcut ilköğretim okullarımızın idarecilerinin büyük çoğunluğunun branşının sınıf öğretmeni olduğunu unutmayalım. Yapılacak yeni düzenlemede , eğitim yöneticisi sınıf öğretmenlerimizin mağduriyet  yaşamaması  için gerekli tedbirlerin yasal düzenleme süreci içerisinde yapılması ve bu konuda sendikaların da duruma müdahil olması gerekmektedir.

Aksi takdirde binlerce eğitim yöneticisi mağduriyet yaşayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.