Müdür Yardımcılığı Atamaları İçin Danıştay Bekleniyor

Müdür Yardımcılığı Atamaları İçin Danıştay Bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı Müdür ve Müdür başyardımcılığı Atamaları İçin Danıştay kararı Bekleniyor.

  Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz Mart ayında bakanlığın yönetici kadrolarındaki eksiklikleri tamamlamak adına müdür ve müdür başyardımcılığı sınavı gerçekleştirmiş, izleyen ayda sonuçlar açıklanmıştı. Sonuçlar açıklandıktan sonra atamaların nasıl gerçekleştirileceği düşünülürken sınavın içeriğine dair Danıştay'a dava açılışmıştı.

 Eğitim-İş tarafından MEB'in yaptığı müdür yardımcılığı sınav konularında Atatürk İlkeleri ve İnkılapları konusunun olmadığı için Danıştay, bakanlığın sınavla ilgili soru çıkacak kısmı düzenleyen bölümü iptal etmişti. İptalin ardından Müdür yardımcılığı sınavını kazanan adaylar ayaklanmış ve haklarının ellerinden alınmamasını ifade etmişti.

 Düzenlemenin iptali sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay'a itiraz etti. Müdür yardımcılığı sınav sonuçlarının akıbeti de MEB'in Danıştay'a itirazı sonucunda belli olacak. Danıştay itirazı reddederse yürürlükte olmayan bir madde içeriği ile sınav yapıldığı için 20 Mart 2016 tarihli MEB Müdür yardımcılığı sınavı da böylece otomatikmen iptal olmuş olacak.

 Danıştay'ın müdür yardımcılığı ile ilgili MEB'in itirazını önümüzdeki günlerde karara bağlaması bekleniyor. Danıştay'ın vereceği karara göre Milli Eğitim Bakanlığı da müdür ve müdür başyardımcılığı sınavı ile ilgili tasarruflarda bulunacak. Danıştay'ın ne karar vereceği bilinmiyor fakat ağırlıklı görüş MEB'in itirazını reddedeceğin yönünde.

 2016 yılı Müdür yardımcılığı dava süreci ve atamalar ile ilgili süreci yakından takip edip siz değerli öğretmenlerimizi ve Müdür yardımcısı adaylarını bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
30 Yorum