Müdür Yardımcılığı Atamaları İçin MEB'e Başvuru

AES, Müdür Yardımcılığı Atamaları İçin Bakanlığa Başvurdu

Yönetici Atamaları 06.03.2017, 18:18
Müdür Yardımcılığı Atamaları İçin MEB'e Başvuru

Bilindiği gibi en son 20 Mart 2016 Tarihinde yapılan yazılı sınav puanlarıyla müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri gerçekleşmişti.Sendikamızın bakanlık temaslarında, raporlarında dile getirdiği sınav puanına ve liyakate dayalı müdür yardımcılığı atamaları henüz gerçekleştirilmemiştir. Sınav puanlarının geçerlilik süresi dolmak üzereyken,sınavda başarılı olan adayların mağdur olmaması, kurumların da idari açıdan rahatlaması için boş bulunan normlara müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri yapılması talebimizle bakanlığa başvuruda bulunduk.


Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

Sayı: 554-17/4593                                                       Tarih: 06/03/2017
Konu: Sınav Puanına dayalı Müdür Yardımcılığı Atamaları

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne

İlgi:Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik

Bilindiği üzere; MEB Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirmelerine Dair Yönetmeliğin 24/4 maddesi gereği boş kurumlara sınavla görevlendirme yapılır hükmüne istinaden 20 Mart 2016 Tarihinde bakanlığımız tarafından yapılan yazılı sınavı kazanan adayların tercihleri alınarak müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı atamaları gerçekleşmişti.
Yine hatırlanacağı gibi; ilgili sınavdan yüz puan üzerinden yetmiş ve üzeri puan alanlar başarılı sayılmıştı. Yönetmeliğimizde ‘Yazılı sınav sonuçları, kesin sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en fazla bir yıl süreyle olmak üzere bu kapsamda yapılacak bir sonraki sınav tarihine kadar geçerlidir.’ İbaresi bulunmaktadır. Sınav başarısı 70 puan ve üzeri olup idari göreve getirilmeyen öğretmenlerin kazanılmış hakları yanında, eğitim kurumlarımızın idareci ihtiyaçları da malumunuzdur. 
Yukarıda açıklanan gerekçelerle; bir önceki atamada boş kalan normlara ve çeşitli sebeplerle boşalmış münhal durumda bulunan normlara sınav puanlarının geçerlilik süresi dolmadan müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri yapılması ve başvuru takviminin bir an önce yayınlanması hususunda talebimizin gereğini, bilgilerinize arz ederiz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (20)
+0 3 yıl önce
Allah razı olsun .Lütfen ek atama olsun.Hakkimiz olan verilsin. Mdr.yrd. atamasi ile es durumu atama takvimi cakisti başvuru yapamadim.80 puanla kaldim okulumda gecici gorevlendirmeler çalışıyor.Lutfen hak adalet için EK ATAMA yapilsin.
Liyakat sahibi +4 lü 3 yıl önce
+4 lülerin hakları müdür ya da başka birisinin inhasına bırakılmadan verilmedikçe ve göreve iadelere gerçekleşmedikçe ilahi adalet asla yerini bulmayacaktır.sınav kazanarak ve liyakatle geldik,adam gibi çalışıp sadece işimizi yaptık.tabiki en son sınav puanına göre atama yapılmalı ancak +4 ler koşulsuz göreve iade edilmeyecekse Allah'ın adaleti yerini bulmayacaktır.huzuru mahşerde hesaplaşmak üzere...
Abdullatif 3 yıl önce
tüm sendikaların bu konuya sahip çıkmasını istiyoruz. sınav puanlarımızı kullanmak istiyoruz. emeklerimiz boşa gitmesin. yetkiler bir an önce sınav puanı ile müdür yardımcılığı ataması yapsın.
Rahat olun 3 yıl önce
Atama olacak inşAllah umutluyuz
milliyetçi 3 yıl önce
Sitenizin bizlere verdiği desteğe teşekkür ederim. Sınavın geçerlilik süresi dolmadan sınava dayalı ikinci bir atama istiyoruz.
ZEKİSAL 3 yıl önce
88 puanla 2. atamayi bekli̇yorum..tşk ederi̇m haberi̇ni̇z i̇çi̇n..
+4 lerin sesi 3 yıl önce
Bu beyler +4 lerin de sınav kazanarak geldiklerini unutmamalafini.üstelik +4 lerin ataması yapılırken 4 yıl sonra görevden alinacaklarina dair maddede yoktu.ne hikmetse bu mağdur olan kesime kimse sahip çıkmıyor.herkes görünümlere oynuyor.umarim mebde insaf sahibi birileri kalmıştır.
fahri 3 yıl önce
meb takmaz bildiğini yapar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@