banner476

Müdürün görev süresinin uzatılmasına ilişkin değerlendirme süreci uzatıldı

Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmeliğin bazı maddelerinin yürürlüğünün durdurulması sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı valiliklere yazı gönderdi.

Yönetici Atamaları 13.06.2015, 08:58 13.06.2015, 08:59
Müdürün görev süresinin uzatılmasına ilişkin değerlendirme süreci uzatıldı

 Son tarih uzatıldı

Gönderilen yazıda, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun, eğitim kurumu yöneticilerinin görevlendirilmelerine ilişkin yönetmeliğin bazı hükümleri hakkında yürütmenin durdurulması kararı verdiği belirtilerek, bugün itibarıyla tamamlanacak olan müdürlük görev süresinin uzatılmasına ilişkin değerlendirme sürecinin, 17 Haziran 2015'e kadar uzatıldığı duyuruldu.

Müdürlük görev süresinin uzatılmasına ilişkin değerlendirme sürecine ilişkin yazıda ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Bu süreçte, değerlendirme süresinin son günü olan 12 Haziran 2015 (bugün) itibarıyla değerlendireceği okul müdürü ile en az altı ay süreyle çalışmamış durumda olan ilçe milli eğitim müdürü, eğitim kurumundan sorumlu şube müdürü ve insan kaynaklarından sorumlu şube müdürlerinin değerlendirme dışı tutulması sağlanacaktır. Bu amaçla, 'Değerlendirme Yapacak Kişileri Değiştirme' ekranında silme yetkisi verilecektir.

Bu durumda eksik kalacak değerlendirmeler, yönetmelikte belirlendiği gibi mevcut değerlendiricilerin değerlendirmelerinin yüzlük sisteme uyarlanması yoluyla yapılmış olacaktır.

Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri, yönetmelikte yargı kararı doğrultusunda yapılacak değişikliğin yürürlüğe konulmasından sonra yapılacak; dolayısıyla o zamana kadar bu kapsamda herhangi bir görevlendirme yapılmayacaktır. Takvime bağlı diğer işlemlerin zamanında yapılabilmesi için sürecin daha fazla uzatılması mümkün bulunmamaktadır. Bu bakımdan işlemlerin zamanında ve doğru şekilde sonuçlandırılması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi önem arz etmektedir."
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@