Muhammed İkbal Güler; Okul Müdürlerinin Mağduriyetine Değindi

Muhammed İkbal Güler; Okul Müdürlerinin Mağduriyetine Değindi

Muhammed İkbal Güler;"Eğitim uzmanlarının bazı müdürlerin mağduriyetlerine bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor"

    Muhammed ikbal Güler yaptığı açıklamada, Haksızca yerinden edilen eğitim uzmanları ve müdürlerin hakları ne olacak? Herhangi bir açıklama ve beyanda bulunmadan görevden alınan meslektaşlarımızın Mağduriyetlerinin sona erdirilmelidir.


    Nasıl yani kurunun yanında yaşta mı yanacak? Bazı terör örgütlerinin propagandasının yapılması üzerine alması gereken bir önlem olmakla birlikte herhangi bir suçu olmayan eğitim uzmanları ve bazı müdürlerinde yerinden edilmesi gerçekten eğitim camiası adına üzücü olmaktadır.

    Güler; Eğitim uzmanları ve müdürleri devlete küstürülmesi ne kadar doğru ve etik olabilir. Elbette herhangi bir terör örgütünün propagandasını yapan şahıslar hakkında hukuk çerçevesinde yapılması gerekenler bizatihi yapılmalıdır. Ancak böyle bir süreç için bir komisyon kurulmalı araştırmalar ve değerlendirmeler sonucunda karara bağlanmalı ve adalet sağlanmalıdır. Nitekim adalet bir fotoğrafçının tüm ayrıntıyı yakalayabilmesi gibidir. Ayrıntıyı kaybetmek adaleti kaybetmektir. Zira bizler adaleti ayakta tutan kimseler olmalıyız. Bu alanda diğer eğitim sendikalarının sessiz kalmamalarını ve kendilerini göreve davet ediyoruz.Dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum