Mülakat Yöntemi İptal Edilsin

Mülakat Yöntemi İptal Edilsin

Mülakat Yöntemi İptal Edilsin

 Mülakat Yöntemi İptal Edilsin Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Atama Yönetmeliği  doğrultusunda yapılan müdürlük mülakat sonuçları bir kez daha göstermiştir ki bu yöntem objektiflikten uzak, vicdanları yaralayıcı ,hakkıyla kazananı bile itibarsızlaştırıcı bir yöntemdir.Bakanlığın bir an önce bu yanlıştan dönüp atama için  objektif ve etkin kriterler ve  yöntemler belirlemesi gerekiyor.

Müdürlük makamını kasaba siyasetçilerinin, sendikaların ve parti/sendika  temsilcisi gibi çalışan milli eğitim yöneticilerinin keyfi uygulamalarından arındırmanın zamanı gelmiştir.

Yapılmış ve yapılacak olan müdürlük mülakat sonuçlarının milli eğitim camiası vicdanlarında hiçbir hükmü kalmamıştır.Yanlışta  ısrar daha büyük sorunlara yol açacaktır.Öğretmenlerin ve okul aile birliklerinin gözünde bu sınav sonucunda atanmış bir müdürün itibarını düşünmek bile istemiyoruz.

Sonuç olarak yapılmış olan mülakat sınavlarının iptalini ve yönetmeliğin ilgili maddesinin kaldırılmasını ve öğretmen ve okul aile birliklerinin de görüşlerinin alınacağı yeni yöntemlerin devreye sokulmasını talep ediyoruz.

YENİ NESİL EĞİTİM VE BİLİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum