Okul Yöneticilerine 6 Ay Süre

Okul Yöneticilerine 6 Ay Süre

Yönetici Atamaları 24.06.2014, 11:12 24.06.2014, 11:13
Okul Yöneticilerine 6 Ay Süre
 
İlçe milli eğitim müdürü ve şube müdürleri değerlendireceği müdür ile en az altı ay çalışmış olmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin Ek’inde yer alan ve yeniden görevlendirilecek okul müdürleri için hazırlanan “Değerlendirme formunun” açıklamalar kısmının 3. Maddesi “En kıdemli ve kıdemi en az olan öğretmenlerin, değerlendireceği müdür ile en az altı ay çalışmış olmaları şarttır” hükmünü ihtiva etmektedir. Ancak yeniden görevlendirmede 60 puanlık etkisi olan ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürleri için böyle bir hüküm söz konusu değildir. Bilindiği üzere bazı şube müdürlerinin görevlendirmeleri yeni yapılmış ve yine birçok şube müdürü de rotasyona tabi tutularak görev yeri değişikliği yapmış veya yapacaktır. Bu suretle gittikleri yerde ki okul yöneticilerini hiç tanımayan ilçe milli eğitim müdürleri ya da şube müdürlerinin değerlendirmeyi hangi unsurlara istinaden yapacağı, söz konusu okul müdürünün yöneticilik vasıflarına sahip olup olmadığını nasıl bileceği zihinlerde soru işaretleri oluşturmuştur.

Devlet Memurları Kanununda karşılığını bulan kariyer ve liyakat ilkesi gereği yöneticilerin yeniden görevlendirilmesi noktasında, öğretmenler için getirilmiş olan “hakkında değerlendirme yapacağı okul yöneticisi ile en az altı ay çalışmış olma” şartının değerlendirmede görev alacak olan ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürleri içinde getirilerek; yapılacak olan görevlendirmelerin bu suretle yapılması hususunda Türk Eğitim Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunduk.

İlgi yazı için tıklayınız.

Yorumlar (6)
abdullah birisi 6 yıl önce
atandığı yerdeki okul müdürlerini değil iki ayda , bir ayda ne olduklarını tanıdık , tes başkanı sen merak etme , insanı tanımak için onunla bir yemek yemek, bir yolculuk yapmak veya alışverişte bulunmak yeter.
temur 6 yıl önce
rotasyon ertelenip müdür atamalarından sonra yapılmalı..40 puan kendini hiç tanımayan amire verilmemelidir....aklın yolu birdir....
ali 6 yıl önce
kimsenin tanımasına gerek yok eğitim bir sen tanısa yeter
ali-veli 6 yıl önce
türk eğitim sen'liler bu tanıma işlerini eğitim bir sen'lilerden çoook daha iyi bilirler.o bizim adam, o bizdendir tamam derlerse iş tamam olur gardaş...
birisiiii 6 yıl önce
sen adamın işine bakacan kardeşim ne işin var yemekte yolculukta alışverşte bunla evlenmeyecen ya
bala 6 yıl önce
ali veli sen kendin inanıyor musun bu dediğine . sariyla kırmızı yı karıştırma.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@