ROTASYON ÇOK YAKINDA!

ROTASYON ÇOK YAKINDA!

Toplantı tutanağı sayın Bakanımızın takdirlerine sunulacak. Alınan kararların uygulanması ile ilgili son kararı sayın Bakanımız verecek.

Bugün sendika temsilcileri ile MEB’in yetkililerinin yaptığı toplantıda şube müdürlerini ilgilendiren önemli kararlar alındı. Öncelikle 76. Maddeden şube müdürü ataması yapılmaması hususunda sendika yöneticileri görüşlerini ilettiler. Ayrıca şube müdürlüğü için açılacak hizmetiçi eğitimden kursundan önce sınav yapılması kararı alındı. Şube müdürlerinin yer değiştirmesi ile ilgili de sendikaların Türk Eğitim Sen hariç diğerlerinin görüş birliğinde olduğunu tutanaklardan gördük. Yalnızca Türk Eğitim Sen farklı bir tavır sergiledi. Bunun nedeni ise Türk Eğitim Sen’in rotasyona karşı genel duruşudur. Her türlü yönetici rotasyonuna karşı çıkmaktadır. Zorunlu yer değiştirmelerden önce isteğe bağlı yer değişikliğinin yapılması yönünde sendikalar taleplerini ilettiler. Şube müdürleri yönetmeliğinin çıkmasının gecikmesinin nedeni ise il müdür yardımcılığının KHK'de yer almamasıdır. Toplantıya katılanlar ile yaptığımız görüşmeden çıkardığımız izlenim yer değiştirmenin bu yıl için rafa kaldırılmadığı yönündedir.

Toplantı tutanağı sayın Bakanımızın takdirlerine sunulacak. Alınan kararların uygulanması ile ilgili son kararı sayın Bakanımız verecek.UEYDER


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum