banner476

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ATAMALARI YENİLENMELİDİR

MEB 1709 şube müdürlüğü ataması Daha henüz tercihler yapılmadan 40 gün önce 06.03.2014 tarihinde Danıştay Beşinci Dairesi Başbakanlığın, Aynı şekilde Danıştay İkinci Dairesi de Milli Eğitim Bakanlığı Görevde yükselme yönetmeliğinde, Sadece sözlü(Mülakat) sınavı sonuçlarına göre atama yapması maddesinin yürütmesini durdurmuştur.

Yönetici Atamaları 21.04.2017, 23:11
ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ATAMALARI YENİLENMELİDİR

Danıştay sözlü sınavın yazılı sınavı tamamlayıcısı olduğunu belirterek yazılı sınav sonuçlarının da değerlendirmeye alınması gerektiğine hükmetmiştir.
Ancak sayın bakanlık yetkilileri atama dayanağı iptal edilen yönetmelikle yapılan ve hiç yapılmamış yok hükmünde olan 1709 atamayı iptal etmemekte ve yargı kararlarına karşı anlamsız bir şekilde direnç göstermektedir


5900 şube müdürü adayı Milli eğitim bakanlığından sayın bakanın verdiği söz üzerine iptal edilen sorularla yazılı sonuçlarının yeniden değerlendirilmesini, Danıştay, Bölge idare ve idare mahkemeleri kararları doğrultusunda sadece mülakat puanına dayalı olarak yapılan 1709 atamanın iptal edilip başarı sıralarının yeniden oluşturulmasını ve yeniden tercihler alınarak yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalama puanına göre atamaların yenilenmesini beklemektedir.

Yorumlar (12)
h.aslı 3 yıl önce
1709 şube müdürünün en az yarısı FETO mensubu. 2013 te yapılan sınavda hele de mülakatta fetonun elinin değmemesi mümkün mü
adalet yok 3 yıl önce
1709 şube müdürü ataması 3 yıl önce iptal edildi. yargı kararları uygulanmıyor. bakanlar söz veriyor ama verilen sözler tutulmuyor. adalet yok.
44 3 yıl önce
hukuksuzlarrrrrrrr hukuku nasıl sağlarlar aynı mantıkla
alii 3 yıl önce
Bu kadar kasmanın anlamı ne bizde bu ülkenin vatandaşıyız
Murat 3 yıl önce
Doğru ve yerinde bir haber.tebrikler ve tesekkurler
Enes 3 yıl önce
Çıkmaz ayin son ćarşambası , kırmızı kar yağınca v.s v.b ... bunlar ne zaman olursa o zaman atamalar yenilenecek..
Yeter artık 3 yıl önce
şu işi bi sonuca bağlayamadınız gitti.i̇ptal edin gitsin, biz görevdeki şube müdürleri de ne olacağımızı bilelim
İdareci 3 yıl önce
Teşekkür ederim ilk defa yazılı iptalinde bahsettiğiniz için. Çünkü bu sınavın 5 tane sorusu hatalı olduğu ve mahkemece iptal edildiği kabul edildi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@