banner476

Şube Müdürlüğü Atamalarının İptaline Dair Karar, MEB'e Tebliğ Ediliyor

Danıştay, Milli Eğitim Bakanlığı'na şube müdürlüğü kararını tebliğ ediyor.

Yönetici Atamaları 28.06.2017, 10:58
Şube Müdürlüğü Atamalarının İptaline Dair Karar, MEB'e Tebliğ Ediliyor

 Milli Eğitim Bakanlığı'nda 1709 şube müdürünün ataması bilindiği üzere çok konuşulmuş, tartışılmış ve hatta davalar açılmıştı. Mesleki ve Teknik Eğitim Sendikası, bahse konu atamaların iptali için Danıştay'a dava açmıştı. 

 Mesleki ve Teknik Eğitim Sendikası'nın açtığı dava 16 Mart 2017 tarihinde Danıştay 2. dairesi tarafından karara bağlandı. Danıştay, 1709 şube müdürünün atamasında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

 Danıştay'ın bu hafta içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı'na yürütmeyi durdurma kararını tebliğ edeceği öğrenildi. Bakanlığın mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının tebliğ edilmesinden sonra nasıl reaksiyon göstereceği merak ediliyor.

 Konu ile ilgili olarak gelişmeleri yakından takip edip siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (10)
Hak 3 yıl önce
Müsteşar bu kararı tanımıyorum demişti daha önce şimdi tebliği alsın bakalım ne yapacak. Sayın bakan inşAllah adaletten yana tavır takınır ve geç de olsa adalet yerini bulur.
Hay 3 yıl önce
Dile kolay tam 3,5 yıl sonra adalet tecelli edecek. Tabi MEB brokrasisi yine katakulli yapmazsa. Kimine bir günde adalet kimine 4 yılda adalet o da uygulanırsa...
güldüm 3 yıl önce
hemen bir kıvırma, ardından bir karar hop olduda bitti maşAllah, hukuk oldu guguk inşAllah. adalet, adalet, adalet nerde göre var mi. sİzlerİ Allaha havale ediyoruz(m)
adalet yok 3 yıl önce
yargı kararları 3 yıldır uygulanmıyor.
şube müdürü mağduru 3 yıl önce
adalet yok
adalet gelsin 3 yıl önce
fetocu 1709 şube müdürünü yargı kararlarına ragmen koruyan kriptolar temizlenmelidir
Adalet 3 yıl önce
karar bugün çıktı adaletten kaçış yok. aayrıca tazminat davaları yolda. bakalım hep beraber gorecegiz. aksama tebliğ ilgili sendika sitesinde yayınlacak. biz izinsiz yayınlamak istemiyoruz
hukuk nerede 3 yıl önce
4 yıla yakın süre hukuk katledildi kul hakkı peynir ekmek gibi yendi haram zıkkım olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@