Şube Müdürlüğü Normları Yeniden Belirleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatında çalışan şube müdürlerinin il ve ilçelere göre dağılımını yeniden belirliyor.

Yönetici Atamaları 20.08.2014, 00:55 20.08.2014, 00:56
Şube Müdürlüğü Normları Yeniden Belirleniyor
 18/10/2012 tarihli resmi gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği'ndeki hizmet alanları baz alarak önce her il merkezine 13 şube müdürü kadrosu vermişti. Bunun sonucu olarak nüfusu 18 bin civarında olan Ardahan ile Nüfusu 300 binin üzerinde olan il merkezlerine 13'er şube müdürü kadrosu verilmesinin olumsuzlukları görülmüş ve 2014 yılı Nisan ayında yapılan Şube Müdürlüğü atamalarında bu sorunu düzeltmek için il merkezlerine ve ilçelere göre yeniden norm düzenlemesi yapılmıştı.
 
2014 yılı Nisan ayında yapılmış olan yeni düzenlemeyle de il ve ilçelerdeki şube müdürü dağılımında isabet sağlanamamıştır. Örneğin 25 bin nüfuslu bir ilçede 4 şube müdürü bulunurken 300 bin nüfuslu bir başka ilçede 6 şube müdürü bulunmaktadır. Ayrıca şehir merkezinde 250-300 bin nüfusun olduğu birçok il merkezinde 7 adet şube müdürü görev almaktadır. Özellikle büyükşehir olmayan illerde tüm ilçelerin görüş, talep ve onay işlemlerinin il merkezinde görevli şube müdürleri aracılığıyla gerçekleştirildiği bu ortamda il merkezlerinde işler kilitlenme noktasına gelmektedir. Taşradaki birçok ilçede geçmişte 2-3 şube müdürü ile yürütülen işler için 5-6 şube müdürü kadrosu verilmiş olması, il milli eğitim müdürlüklerinin iş yükünü artırmaktadır.
 
Yaşanan sıkıntılar birçok il ve ilçe yöneticisi tarafından bakanlık yetkililerine aktarılmış ve bakanlık da şube müdürlüklerine yapılacak yeni atamalarda, taşra teşkilatındaki şube müdürlerinin norm kadrolarını yeniden düzenlemek için çalışmalara başlamıştır.
 
Gazetekamu.com
Yorumlar (60)
kısmet 6 yıl önce
görelim mevlam neyler neylerse ğüzel eyler
Once 6 yıl önce
i̇lk once iptal edilen atamalr yerine yeniden atama yapn
iptal 6 yıl önce
meb atamaları iptal et. yüzlerce insan mağdur. bu mağduriyeti gider....
iptal 6 yıl önce
yeni normlarla yeniden temiz bir atama yapılsın.
iptal 6 yıl önce
rotasyonla boşta kalan yerler + 1709+görevlendirme ile çalışan şube müdürlerinin yerine sınav puanı olan adaylar>işte tertemiz bir kadro
AKİF 6 yıl önce
atanan bir şube müdürü olarak bize daha ne kadar eziyet vereceksiniz.bir an önce herşey belli olmali...ailemiz dağılmak üzere
iptal 6 yıl önce
kafası çalışan, hızlı çalışan, akşamdan sabaha işini bırakmayan elemanlar aranıyor.müracaat meb
iptal 6 yıl önce
iptal edilsin, ev taşınacak, çocuklar okulla kaydedilecek, eşlerin tayini yapılacak... meb uyuma... tatili bırak... elini çabuk tut.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@