banner476

Şube Müdürlüğü Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

MEB, Şube müdürlüğü sınavı ne zaman yapılacak?

Yönetici Atamaları 05.10.2017, 10:07
Şube Müdürlüğü Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB),  teşkilat içerisindeki yönetici normlarını doldurmak için bilindiği üzere zaman zaman sınav gerçekleştirmektedir. Bakanlığa bağlı İl ve İlçe MEM'lerde görev yapacak Şube Müdürleri için de bu sınav gerçekleştirilecektir ve atamalar yapılacaktır.

 Bakanlık, en son 1709 Şube müdürü ataması yapmış ve bu atamanın üzerinden uzun bir zaman geçmişti. Geçtiğimiz atamalarda doldurulan 1709 şube müdürlerinden İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirilen, başka kurumlara geçen, emekli olan ve diğer sebeplerle bu görevden ayrılan veya ayrılmak zorunda kalan oldu. 

 Bu sebeplerden dolayı 2017 yılı bitmeden Şube Müdürlüğü sınavının yapılacağı kanaatindeyiz. Bakanlık yetkilileri de geçtiğimiz aylarda şube müdürlüğü sınavı yapılacağını söylemişti. Duyurunun Kasım ayı bitmeden yapılacağı tahmin edilmektedir. Konu ile ilgili gelişmeleri takip edip sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.


Mebpersonel.com / Özel Haber

 

Yorumlar (9)
Misafir 3 yıl önce
Sınavın yapılmasını istiyoruz artık
CEM 3 yıl önce
yeni sınavın ne zaman yapılacağı konusunda bir gelişme olup olmadığınıda haber yaparsanız çok iyi olacaktır.
mudur 3 yıl önce
onceki sinavin davasi bitmeden ne sinavi?
Misafir 3 yıl önce
Sınav yapılacakmı bu konuda son durum nedir?
Yasin 3 yıl önce
2013 sınavının mülakat mağduru. 2013 sınavının herşeyi bitti mi yani. Atanan atandı atanmayan kaldı. Hak var. ALLAH'a hesap var.
Misafir 3 yıl önce
Şube müdürlüğü sınavı açılmalı ve mahkeme kararları uygulanmalı.
Hakikat 3 yıl önce
Son 15 yılda başta MEB olmak üzere tüm resmi kurumlara atanan yöneticiler ya yandaş sendikadan ya da iktidar yalakalarından. Yapılan tüm sahtekarlık ve haksızlıklar ilgili kişilerin kul hakkı maddesinden cehennem kadrolarına atanmalarını sağlayacaktır. Allah var gam yok!
Misafir 3 yıl önce
Mahkeme kararları niçin uygulanmıyor?? Yeni şube müdürlüğü sınavını bekliyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@