Şube Müdürlüğü Sınavlarında Başarısız Olanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Oluyor!

Şube Müdürlüğü Sınavlarında Başarısız Olanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Oluyor!

Yönetici Atamaları 25.06.2014, 08:09 25.06.2014, 08:10
Şube Müdürlüğü Sınavlarında Başarısız Olanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Oluyor!
 Şube Müdürlüğü Sınavlarında Başarısız Olanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Oluyor! 
Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığında yapılan teşkilat düzenlemesiyle Bakanlık bünyesinde müsteşar kadrosu hariç diğer yönetim kadroları tamamen iptal edilmiş ve görev başında bulunan bütün İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri görevden alınarak havuza toplanmış,   eğitim uzmanı olarak görevlendirilmişlerdir. Yine yapılan bu değişiklik gereği okul ve kurumlardaki bütün okul müdürleri ve müdür yardımcısı kadroları da boşaltılmış ve görevlendirme yoluyla bu kadrolara atamalar yapılmıştı.

Bu kapsamda; Ülkemizin tüm İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri değiştirilmiş ve yerlerine yeni görevlendirmeler yapılmıştır. Yapılan bu görevlendirmelerin özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri için liyakat ve yöneticilik deneyimleri gözetilmeden yapıldığı ve bir çok İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bir gün dahi yöneticilik deneyimi bulunmayan öğretmenlerin İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildiği yaptığımız araştırmalar kapsamında ve haber merkezimize iletilen şikâyetlerin ilk sırasında yer almaktadır.

Örneğin  Aydın İli Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne; Geçtiğimiz aylarda Şube Müdürlüğü sınavına giren fakat bu sınavda başarısız olan ve hiçbir yöneticilik deneyimi olmayan bir öğretmenin İlçe Milli Eğitim Müdür olarak görevlendirilmesi çok büyük tepkilere sebebiyet vermiştir.

Kuşadası gibi birçok İlden daha büyük ve Ülkemizin göz bebeği olan bir yerleşim merkezine böylesine kritik bir görevlendirmenin yapılması acaba eğitim ve öğretime ne gibi katılarak kazandıracaktır.

Bu tür görevlendirmelerde öncelikle liyakat ve yönetim deneyimine sahip tecrübeli kişilerin görevlendirilmesi hem hakkaniyet açısından isabetli olacak, hem de eğitim ve öğretimin kalitesini daha da yukarılara taşıyacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı bir an önce yapmış olduğu bu gelişi güzel görevlendirmelerden vazgeçerek işi ehillerine teslim etmesi gerekmektedir.  Bu durumun devam etmesi halinde eğitim kurumlarında kamplaşmalar oluşacak ve sorunlar içinden çıkılamayacak hale gelecektir.


Kamugazetesi
Yorumlar (45)
standartsız atamalar 6 yıl önce
standart olmayınca defalarca iptal kaçınılmaz.bu belli fakat ilginç olan şu hata ısrar edilmesi. hemde defalarca hukuk(standartsız) bulunmasına rağmen illa ben istedim oldu kafası ısrar ediyor.kimse de burası anans cumhuriyeti mi diye sormuyor.burası anans cumhuriyetide bizim mi haberimiz yok...
öğrtemen 6 yıl önce
hakkari de aynı konumda sınavı geçemeyenler ebs sayesinde şuan milli eğitim müdür yardımcılığı görevini yapıyorlar.bir ebs li olarak hakkari de yapılan bu yanlışlıkları kınıyorum.sınavı kazanıp yerleşemeyen insanlar var bari onları alsaydınız kayınbaba ve kuzenleri almak hakkari ebs yönetimi için daha etik olmuş.ona sorarsanız davamız için yaptık der.
Kuşadası 6 yıl önce
haberi yapanlar öncelikle şube müdürümüzün öğretmenlik ve idarecilikteki çalışmalarını bilmesi gerekir. sizlerin tecrübeli dediğiniz kişiler teknolojiyi kullanamayan vizyon sahibi olmayan koltuktan 1 saatte kalkıp iki iş yapmadan kendinden geçen koltuk hastalarını mı kastediyorsunuz. artık bırakın da gençlerin önü açılsın.
akif inan 6 yıl önce
maalesef bizim içe de de aynı durum.
ezc 6 yıl önce
kardeşim buna örnek çok ama şunu unutmayın her şey sınav değildir. kazananlar elbette başarılıdır ama müdürlük için sadece sınav yetmez o yüzden mülakat olmalıdır.
vanda 6 yıl önce
izmirde tüm il md yardımcıları ve çoğu ilçe müdürü şb müdürlüğü yazılısndan sıfır çekenlerden atandı...işte budur...hak budur..adalet budur...yiyin efendiler yiyin
TCHIDIR 6 yıl önce
hatay ili i̇skenderun ve arsuz i̇lçeleri̇ndede maalesef ayni durum. şube müdürlüğü sinavindan 0 çekenler i̇lçe mi̇lli̇ eği̇ti̇m müdürü oluyor.
nwm 6 yıl önce
buraya bu sekilde olanlari degil olmayanlari yazmak lazim bir sendikaya uye oluyosun onlar seni mudur yapiyor,sube muduru,ilce milli egitim muduru yapiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@