Valiliklere Yönetici Atama Dilekçesi Yağacak!

Valiliklere Yönetici Atama Dilekçesi Yağacak!

Valiliklere Yönetici Atama Dilekçesi Yağacak!

 Bilindiği gibi 13.8.2009 günlü ve 27318 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliği`nin "Atama ve yer değiştirme" başlıklı 23.maddesi uyarınca sınav sonucuna göre yönetici atamalarının Ocak ve Şubat aylarında yapılması kurala bağlanmıştır.  Bu kural uyarınca en geç şubat ayı içinde sınava dayalı yönetici atamalarının gerekmektedir. Bu atamaya yönelik duyurunun en geç bu yıl şubat ayı içinde yapılması zorunluluğu vardır. Bu zorunluluğu rağmen bazı valilikler duyuru yapmamış, bazı valilikler ise duyuru yaptıktan sonra atamalarının ertelendiği yönünde açıklama yapmışlardır. Söz konusu valilikler bu ay içinde duyuru yaparak anılan yönetmelik hükmünün gereğini yerine getirmezse sorumlu duruma düşeceklerdir. Sendikamızın bu valiliklerin bulunduğu yerdeki şubeleri valiliklere yazılı başvuruda bulunarak sorumlulukları konusunda uyaracaktır. Buna rağmen görevi yerine getirmeyen valiler hakkında sendikamız 5237 sayılı yasanın 257.maddesi uyarınca görevi kötüye kullanma suçlamasıyla suç duyurusunda bulunacak, aynı zamanda mağdur olan üyelerini suç duyurusunda bulunmaya davet edecektir.

 
Ayrıca sınav kazanmış yönetici adaylarının haklarının korunması için Genel merkez hukuk büromuzca bir başvuru dilekçesi hazırlanmıştır. Bu durumdaki yönetici adaylarının ivedi olarak bu dilekçeyi okul müdürlüklerine vermesi gerekmektedir. 
 
Başvuru dilekçesi aşağıdadır. 
…VALİLİĞİ`NE
                  Gönderilmek üzere
                  …OKULU MÜDÜRLÜĞÜ`NE
                                          …/…
 
 
                                                                                                                 Tarih
Valiliğinize bağlı …ilçesi …okulunda … olarak görev yapmaktayım. 2011 yılındaki Eğitim Kurumları Müdürlük/Müdür Başyardımcılığı/Müdür yardımcılığı sınavında başarılı oldum(ek-1).  
 
Bilindiği gibi 13.8.2009 günlü ve 27318 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliği`nin "Atama ve yer değiştirme" başlıklı 23.maddesi uyarınca sınav sonucuna göre yönetici atamalarının Ocak ve Şubat aylarında yapılması kurala bağlanmıştır.  Bu kural uyarınca en geç şubat ayı içinde sınava dayalı yönetici atamalarının gerekmektedir. Bu atamaya yönelik duyurunun en geç bu yıl şubat ayı içinde yapılması zorunluluğu vardır. Söz konusu duyurunun yapılarak mağduriyetime yol açılmaması gerekmektedir.
 
Gereğinin yapılmasını arz ederdim.
 
                                                                                   Ad-Soyad
 
 
 
 
Eki: Sınav sonuç belgesinin fotokopisi
 
 
Adres:

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.