Yönetici Atama Yönetmeliği Düğümü Çözülüyor

Yönetici Atama Yönetmeliği Düğümü Çözülüyor

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici atama konusu yaklaşık iki aydır gündemi meşgul ediyor.

 Halen yürürlükte bulunan yönetmeliğe göre bütün illerin duyurulara çıkması hatta bitirmesi gerekiyordu.

Geçtiğimiz aylarda duyuruya çıkan İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin duyuruları geri çekmesi yönetici atamada yeni bir sürecin başladığının habercisiydi. İlk etapta anlaşılmayan ve anlam verilmeyen bu duruma önce Çankırı Milli Eğitim sonra Başbakan açıklık getirdiÇankırı Milli Eğitim Müdürlüğü duyurusu geri çekerken yaptığı açıklamada "yönetmeliğin değişeceğini" gerekçe göstermişti.

Değişecek yönetmeliğin içeriğini ise Başbakan ve Ömer Dinçer açıklamış ve yönetici atamada mülakat uygulamasına geçileceği öğrenilmişti.

Aslında meselenin düğümü de burası olmuştur. Mülakat uygulaması sendikaları harekete geçirmiş ve anında tepki görmüştü. Sendikalar aynı zamanda yürürlükte bulunan yönetmeliğe göre ocak-şubat aylarında duyurulara çıkılması gerektiğinden hareketle bakanlığa ve valiliklere uyarı yazıları göndermişti.

Başbakan ağzından mülakat uygulamasının ifade edilmiş olması, sendikaların ocak ve şubat aylarında duyuruya çıkılması konusunda sert çıkışları bakanlığı yeni yönetmeliği çıkarma konusunda hızlandırmış durumdadır.Yakın zamanda bu konuda yeni gelişmelerin yaşanması beklenmektedir.

M.Hüseyin ÖLMEZ memurdan.net/Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.