Yönetici Atama Yönetmeliği Taslağı Veri Toplama Modülü

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı ile ilgili veri toplama modülü oluşturdu. Veri toplama modülü ile MEB görüş ve önerileri alarak taslağa son halini verecek.

Yönetici Atamaları 27.01.2018, 10:19
Yönetici Atama Yönetmeliği Taslağı Veri Toplama Modülü

Dün açıklanan MEB Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı sonrası Bakanlık tarafından bir modül oluşturuldu. Oluşturulan bu modül ile Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelik hakkında öğretmenlerden ve idarecilerden görüş ve öneri alacak.

Yaklaşık 2 hafta boyunca açık olacak olan bu modül ile toplanan bilgiler neticesinde MEB yönetici atama yönetmeliğine son halini verecek Yapılacak değişiklikler neticesinde MEB Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği son haliyle yayınlanacak.

Bakanlık tarafından oluşturulan modüle MEBBİS üzerinden erişim sağlanıyor. MEBBİS üzerinden giriş yapan öğretmen ve idareciler yönetmelik ile ilgili düşüncelerini paylaşıyor. Alınan düşünce ve öneriler MEB tarafından incelenerek yönetmelik yeniden gözden geçirilecek.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasından da konuyla ilgili açıklama yapıldı:

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği taslağı hazırlanarak paydaşların görüşleri alınmak üzere Bakanlığımızın veri toplama modülünde yayınlanmıştır.

Amacımız, paydaşlardan gelen görüş ve önerileri de dikkate almak suretiyle taslağa son şeklini vermektir. Bu anlamda, taslakta yer alan düzenlemelerle ilgili farklı görüşlere yönelik mutlaka öneri de getirilmesi, amacımızın karşılanması açısından önem arz etmektedir.

Şeffaf bir yönetim anlayışıyla paydaşların görüşleri almak üzere düzenlemenin, muhatapların lehine olabilecek tüm hususları içerecek şekilde oluşturulmasına özen gösterilmektedir. Bakanlığımızın veri toplama modülünde yayınlanan Yönetmelik taslağının son şekli, üst hukuk normlarına aykırı olmamak ve eğitim öğretim hizmetlerinde aksamaya yol açmayacak şekilde olması kaydıyla, alınan görüş ve öneriler de değerlendirilecektir.

Katılımınız için şimdiden teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan veri toplama modülüne erişim sağlayarak sizlerde görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

MODÜLE ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (9)
HAKAN16 2 yıl önce
ttk kararlarina uygun olmasi için, 5. maddenin c bendi değiştirilmelidir.
HAYRİ53 2 yıl önce
hakan16 ya katılıyorum. yönetmeliğin 5. maddesinin c bendi bence de değiştirilmeli. yoksa yönetici bulamayabilinir.
Can 2 yıl önce
Sözlü sınava hayır.
Niğde 2 yıl önce
1)şuana kadar yapılan tüm atamalar iptal edilmelidir. adil objektif bir yönetmelik hazırlanmalı yeni yönetmeliğe göre tüm idareciler yeniden atanmalı(şaibeli oldukları için, ahbap çavuş ilişkisiyle atamalar olduğu için.) 2)mülakat tamamen kaldırılmalıdır. i̇lk defa atamalarda yazılı sınav ve objektif bir ek-2 yeniden atamalarda sadece objektif ek-2 3)ek-1 deki b kısmı kaldırılmalıdır. objektif olamayacağı için. 4)bir idareci yardımcılık, baş yardımcılık, müdürlük dahil bir okulda en fazla (toplam) 4 yıl görev yapmalı.sonra okulu değiştilmelidir. 5)ek-1 de 2. üniversite bitirenlere de puan verilmelidir. 6) müdür yardımcısı olacaklara en az 5 yıl müdür ve müdür baş yardımcısı olacaklara ise en az 8 yıl öğretmenlik yapma şartı getirilmeli şartı uyan bulunamaz ise ancak o zaman daha az görevi olanlar da alınabilmeli 7) müdür olarak görevlendirileceklerde en az 3 yıllık alt kademede idarecilik şartı aranmalı şartı uyan bulunamaz ise ancak o zaman daha az görevi olanlar da alınabilmeli.
Devlet baba 2 yıl önce
Görüyoruz ki her yorumcu değerli eğitimci meslektaşlarım sözlü ve mülakattan ne kadar müzdarip.durum bu iken mebin bu konuda diretmesi tabanının sesini dinlememesi düşündürücü değilmidir.
Komisyonizm 2 yıl önce
Kahrolsun komisyonizm derdik eskiden.Herkes sözlü istemiyorda ne değişiyor.İsteyenlerde var tabi koçuna güvenemeyenler.hep birileri tutup kaldırmış ya.umarım ahirette tutup kaldıranları olmaz.derin yerini boylarlar.Kul hakkı.Bu kurnazlıkta parmağı desteği olan göz yuman alkışlayan düzenleyen herkesten ahirette davacıyım haram olsun inşAllah.
Eğitimci 2 yıl önce
Mülakat kaldirilmadigi sürece geçen yıl çıkarılan yönetmelik hala geçerli gibi
Meslek 2 yıl önce
Bir nevi memurluk olan yardımcılar için bu kadar meşgul etmemeli kendisini Meb. Her okulun müdürü adil kriterlerle belirlenmeli, müdür de kendi ekibini kurmalı ki başarısız olunca hesap versin. Bu şekilde sınavla mülakatla atananlardan ne kadar ekip ruhu ve kurum kültürü olur? Son olarak tüm bu hengame için 4 yıl icraat ve başarı için kısa eğer amaç eğitim ve başarı ise
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@