banner476

Yönetici Atamada Adalet İstiyoruz

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen ; Yönetici Atamada Adalet İstiyoruz

Yönetici Atamaları 16.08.2014, 12:33 16.08.2014, 14:50
Yönetici Atamada Adalet İstiyoruz
 Yeni yönetici görevlendirmeleri yakında başlayacak. Mevcut yöneticilerin puanlaması tamamlanmak üzeredir.  Puanlama sonucunda, 75 puan ve üzerinde olan yöneticiler başarılı sayılacaktır.
 
Yapılacak puanlamaların ne kadar adil ve objektif olacağını yakında göreceğiz. Ancak sendikamıza ulaşan bilgilere göre ortada uçuşan listelerin varlığından söz edilmektedir. Bu tür skandalları kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.
 
Yönetici görevlendirme konusunu bu kadar sulandıran kimlerdir? Bu sorunun cevabını bu ülkede bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Üye sayısını artırmak için, her türlü yolu mubah sayan, her türlü yalanı söyleyen, uçan kuşa makam, unvan vaat eden, tüm bunlardan sonra, adına utanmadan, sendika diyen, ucube yapıyı bu ülkede herkes tahmin etmektedir. İnsanların egosuna hitap ederek, milleti birbirine düşman eden, birbirine kırdıran gammazlık yapmayı sendikacılık sayan güruh, ne Allah korkusu, ne kul hakkı yemek gibi bir kaygı gütmemektedir.
 
Türk Eğitim Sen olarak, valilerimize de birer yazı göndererek, adaleti sağlamaları istenmiştir. Adil davranacak yöneticilerimiz mutlaka olacaktır. Başarılı yöneticilerimizi takdir edecek liyakatli yöneticiler Allah şükür hala vardır, ancak, "Ben emir kuluyum, bana ne denilirse onu yaparım" diyen, tetikçiler de vardır. Hatta bazı ilçe merkezlerinde, belediye başkanlarının dahi, bu işe müdahil oldukları, parti başkanlarının doğrudan işin içinde olduğu bilgileri gelmektedir. Yandaş sendikanın rolünü söylemeye gerek yok, zaten, tüm bu tezgâh onlar tarafından kurulmaktadır.
 
İşini adam gibi yapan, adaletten şaşmayanları tebrik ediyoruz, ama tetikçilik yapanları çok yakından takip ediyoruz. Yönetici puanlamaları yapıldıktan sonra, bu tetikçilerin tamamını ifşa edeceğiz. Bu zalimleri sadece Allah havale etmeyecek, hukuken yapılması gereken her şeyi yapacağız.
 
Biz, Türk Eğitim Sen olarak, ayrıcalık istemiyoruz. Biz adalet istiyoruz. Biz objektif değerlendirme istiyoruz. Biz yıllarca bu ülkeye hizmet etmiş eğitimcilerin alın terinin gasp edilmemesini istiyoruz. Her kim ki, adalet terazisini bozar, onu alınteri, emek hırsızı olarak ilan ediyoruz.
 
Yönetici görevlendirme sürecini yakından takip ediyoruz. Adaletten şaşmayanları da, tetikçileri asla unutmayacağız.
 
 
Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen
İstanbul İl Başkanı 
 
Yorumlar (9)
çok beklersin 6 yıl önce
2000 yılı önceside biz bekliyorduk o dediğin adaleti.hep türk eğitimsen ve eğitimsenliler baş köşeyi kapmıştı o zamanlar.
hak 6 yıl önce
eğitimde adalet diye bir şey kalmadı yanlış yapılanlar eleştirildiğinde hemen paralel damgası vuruluyor
Eğitimci 6 yıl önce
"çokbeklersin" rumuzlu vatandaş sen bu kadar hukuksuzluğa kılıf için neden geçmişi öne sürüyorsun.yoksa birileri sınav kazanamadığın için sana bir köşede bir müdür yardımcılığı sözü mü verdi.geçmişi yargılayıp şuan yapılanlara alkiş tutacak kadar ayağa düşmenin ne anlami vardir.her devrin bir canavari olacak unutma ve onlarda yok olmaya mahkum olacaktır.utanmadan bu şekilde yorum yaptığınızda ben utanıyorum şahsen.kendinize gelince kul hakki der mazlumlari oynarsiniz ama başkalarinin hakkini utanmadan yersiniz.kariyer ve liyakat diye bir şey kalmadi sadece yalaka olanlar sahnede.başklasinin hakkini gasp eden dünyanin en adi insanidir.ağlayanin mali gülene fayda getirmez.
komedi 6 yıl önce
puanlar açıklanırken sendikalı olan müdürlerin sendikası da açıklansın.o zaman bakalım puanlar adaletli mi verilmiş.
işinize gelmeyince:)) 6 yıl önce
"eğitimci"rumuzlu şahıs işinize gelmeyince nasıl feryat ediyorsunuz.sizin ve sizi müdürlüğe taşıyanların devri artık bitti.bırakın birazda başkaları otursun o koltuklara.sizlere güle güle diyorum.
Eğitimci 6 yıl önce
ben yılları idarecisiyim ve tekrar sınava girip yüksek puanla atanan biriyim. "işinize gelmeyince" rumuzlu gariban postal yalayarak bir yere gelenler düşünsün. sana kimse bir tek sıra bile emanet etmez bunu bil. çalışan her yerde altındır merak etme ben yerimdeyim ama sana hiç bir şey yok. hiç bir düşünceye mensup olmadan ben geçmiş ve gelecekteki tüm haksızlıklara karşıyım. unutma okuduğunu anlamayanı idarecide yapmazlar. çalıştığın yer muhtemelen köy olup kesin muhtarın azası sana bir söz vermiştir
:)) 6 yıl önce
eğitimci rumuzlu vatandaş,senin nasıl müdür olduğun belli.ama yeni neslin sana ve senin ağalarına ihtiyacı yok.güle güle size.demek siz verilen sözlerle müdür oluyordunuz böyle.kafanız bi o işlere çalışır zaten.işiniz gücünüz yalakalık
:)) 6 yıl önce
eğitimci rumuzlu müdürü topa koymuşlar belli:)))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@