Yönetici Atamada, Bakanlık Dahil Kimse Ne Yaptığını Bilmiyor

Yönetici Atamada, Bakanlık Dahil Kimse Ne Yaptığını Bilmiyor

Yönetici Atamada, Bakanlık Dahil Kimse Ne Yaptığını Bilmiyor

 Yönetici atama duyurularını neredeyse tüm illerimiz yayınladı. İl Müdürlüklerinin farklı farklı uygulamaları bulunuyor. İl müdürlükleri yetmezmiş gibi Milli Eğitim Bakanlığı bile hergün bir yazı değiştiriyor çünkü kendi çıkardığı yönetmeliği onlar bile işletemiyor. Ucube yönetmeliklerle yönetici atama işlemlerinin başarıyla tamamlanma ihtimali yoktur. Bunu yargı kararlarıyla iptalller başladığında; Milli Eğitim Bakanlığı ve bu yönetmeliğin çıkarılmasına vesile olanlar bir kez daha görecektir. Milli Eğitim Bakanlığı daha önce aynı bahçede birden fazla eğitim kurumu varsa bu kurumlara ayrı ayrı eğitim kurumu müdürü atanacağını belirtirken 29.08.2013 tarihli yazısıyla tek müdür atanmasını emretmiştir. İşte Milli Eğitim Bakanlığı böyle yönetiliyor... Türkiye'nin gelecek nesillerine eğitim böyle veriliyor ve geleceğimiz böyle şekillendiriliyor...

 T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

 

 

Sayı : 41289672/63385                                                                                     29 Ağustos 2013

Konu: Yönetici atama          

                                  

…………………..  VALİLİĞİNE

(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

 

 

ilgi: a) Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.

b) İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğünün 07/08/2013 tarihli ve 41289672/31334 sayılı yazısı.

 

Bilindiği gibi, ilgi (a) Yönetmelik 04/08/2013 tarihli ve 28728 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu Yönetmeliğin Geçici 1. maddesinde , "(2) Bu Yönetmelik kapsamında yapılacak atamalar, bir defaya mahsus olmak üzere, bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren iki ay içerisinde gerçekleştirilir." hükümlerine yer verilmiştir.

 

Bu hüküm uyarınca yapılacak atama ve yer değiştirmelerin okullar bazında valiliklerce planlama yapılarak yazıda belirtilen sıralama esas alınarak gerçekleştirileceği ilgi (b) yazı ile valiliklere bildirilmiştir.

 

Bu çerçevede gerçekleştirilecek atamalarda; aynı binada veya aynı bahçede eğitim öğretim faaliyetini sürdüren birden fazla eğitim kurumuna ayrı ayrı kurum kodu ve müdür norm kadrosu verilmiş ise de, bu eğitim kurumu müdürlüklerine ayrı ayrı atama yapılması eğitim-öğretimi olumsuz etkileyeceğinden söz konusu eğitim kurumlarmm müdür norm kadrolarından sadece birine müdür ataması yapılacaktır.

 

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

                                                                                                                            Nabi AVCI

                                                                                                                                Bakan

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum