Yönetici atamada eski ödüllerle yeni ödüller ilişkilendirildi

Yönetici atamada eski ödüllerle yeni ödüller ilişkilendirildi

Eski ödüllerin yeni ödüllerle ilişkilendirilmesini;

 “Yönergelerle Öğretmenlere verilen Başarı belgesi, üstün başarı belgesi ve ödül olarak 6111 sayılı kanunla taşınmıştır. Bu nedenle Teşekkür Belgesi, Başarı Belgesi olarak isim değiştirmiştir. Öğretmenlerin 2011 yılından önce alınmış oldukları ödül belgeleri Yönetici atamada kullanılması gerekmektedir.

Bunun sağlanması için mevcut Yönetici Atama Yönetmeliğinde;

Teşekkür Belgesi = Başarı Belgesi,

Takdir Belgesi = Üstün Başarı Belgesi,

Aylıkla Ödül = Ödül

Şeklinde Öğretmenlerin 2011 yılından önce almış oldukları ödül belgelerinin yeni ödüllerle karşılığı olacak şekilde düzenleme yapmalıdır.” şeklinde “Eski ödüllerin yeni ödüllerle ilişkilendirilmesi” haberimizde yer vermiştik.

Daha önce açıklanan “Millî Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Yöneticileri Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı”ekinde yer alan “Performans ve Yeterlik Değerlendirme Formu EK-1” incelediğimizde;

Yönetici atamada eski ödüllerle yeni ödüller ilişkilendirildi

Ödüllerle alakalı olarak Öğretmenlerin 2011 yılından önce almış oldukları ödül belgelerinin yeni ödüllerle karşılığı olacak şekilde düzenleme yapıldığı görülmektedir.

Bir kaç gün önce açıklanan “Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticileri Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı” ekinde yer alan “Yönetici Değerlendirme Formu EK-1” incelediğimizde;

Yönetici atamada eski ödüllerle yeni ödüller ilişkilendirildi

Ödüllerle alakalı olarak Öğretmenlerin 2011 yılından önce almış oldukları ödül belgelerinin yeni ödüllerin karşılığı olacak şekilde düzenleme yapıldığı görülmektedir.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum