Yönetici Atama'da Son Dakika Gelişmesi!

Yönetici Atama'da Son Dakika Gelişmesi!

Milli Eğitim Bakanlığının en büyük sorunlarından birini oluşturan MEB Yönetici Atama Yönetmeliği yeniden revize ediliyor. Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, katıldığı İstanbul 4 nolu şubenin 3.sünü düzenlediği Armutlu Çalıştayında göndeme dair çok önemli açıklamalar yaptı

  Milli   Eğitim  Bakanlığının en  büyük   sorunlarından   birini  oluşturan MEB  Yönetici  Atama Yönetmeliği   yeniden  revize  ediliyor .

 

Gündoğdu , 4-c lilerin  çalışma   güvencesiöğretmenlerin  ve memurların  ekonomik  haklarının iyileştirilmesi  ve  ekonomik  düzenlemeler ve MEB'deki en  son   yönetmelik   çalışmaları   hakkında   bilgi verdi.

 

Gündoğdu  yaptığı açıklamada  Yönetici  Atama  yönetmeliğinin  yayınlanan halinin  sorunlu  olduğunu aslında bu  sorunların  daha da büyük olduğunu, yaptıkları itirazlar neticesinde yayınlanan yönetmelikte bu  sorunların  asgariye indirilmiş halinin olduğunu ancak hala çok tartışmalı yanlarının bulunduğunu ifade etti.

 

Yönetici Atama yönetmeliğinde Mülakat konusunda flaş açıklamalar yaptı.

 

 Yönetici Atama yönetmeliğinde Mülakat konusunda Müdürlükte Mülakat uygulanacak, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığında ise mülakat kalkacak.

 

Eğitim Bir Sen Genel Bşkan Yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI bu konuda bir çalışma hazırlayarak MEB'e sundu.

 

Kaynak: Ajanskamu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.