Yönetici Atamada Sorun Çözülüyor mu?

Yönetici Atamada Sorun Çözülüyor mu?

Yönetici Atamada çıkmaz sokağa giren MEB 35 bin dava ile karşı karşıya kalmamak için alelacele çıkarılmış yönetmelikle başı dertte.

 Konu ile ilgili yaptığımız detaylı araştırmalara göre 28 Şubat'ta çıkarılan yönetmeliğin taslağında ortalığı toz duman edecek maddelerin var olduğu son anda yapılan müdahalerle ancak bu şekli aldığı bilgisine ulaştık. 

28 Şubat' ta çıkarılan yönetmeliğin uygulanamaz maddeler içerdiğini ve konu ile ilgili Eğitim Bir Sen yetkililerinin geçen hafta Bakan Avcı' dan randevu talep ettikleri bilgisine ulaştık. Görüşmenin bugün yada yarın gerçekleşmesi bekleniyor. Eğitim Bir Sen yetkililerinin mevcut yönetmeliğin kanunen uygulanamaz olan, adeta kangren olmuş, acilen değiştirilmesi gereken maddelerini ve çözüm önerilerini Sayın Avcı' ya yüz yüze iletecekler.

28 Şubat gibi tarihte önemli olan bu günde bütün sendikaları ve eğitim camiasını şoka uğratan bu yönetmelik ile acaba birilerine mesajmı göndermek istenmiştir. Umudumuz görüşme sonrasında camiayı rahatlatacak ve sınavı kazanan 35 bin kişiyi mğdur etmeyecek aynı zamanda ileride yapılacak yönetici atamalarında da kariyer,liyakat,bilgi ve becerinin ön planda tutulduğu yönetmelikte mutabık kalınmasıdır.

Bakan Sayın Avcı' nın ben yaptım oldu mantığı ile hareket etmeyen istişare ve çözüm odaklı kişilikte olduğunu bildiğimiz için sorunun çok fazla uzamayacağı kanaatindeyiz.

 

Mebpersoneli.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum