Yönetici Atamada Yeni İddia

Yönetici Atamada Yeni İddia

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Atama Yönetmeliğini hazırlamak için düğmeye bastı .Yeni yönetici atama yönetmeliği MEB'in eğitimci Müsteşar Yardımcısı Salih ÇELİK denetiminde hazırlanacak...

 Milli Eğitim Bakanlığı yeni yönetici atama yönetmeliğini hazırlamak üzere düğmeye bastı. Yeni yönetmeliğin hazırlanmasından sorumlu kişi bu kez eğitimci olacak.

MEB Müsteşar Yardımcısı Salih ÇELİK , yeni yönetmeliğin hazırlanmasından sorumlu kişi oldu. Yeni yönetmelik il ve ilçe müdürlerlüklerine görüşler soruluyor ve raporlar isteniyor.
Yönetmeliğin hazırlanmasından sorumlu olan Salih ÇELİK'e önerilerimiz.
1- Yeni yönetmelikle ilgili sendikaların görüşleri mutlaka alınmalıdır.
2- Bakanlıkta yapılacak yönetmelik değişikliği çalışması için bir komisyon kurulmalıdır. Bu komisyona il müdürü , ilçe müdürü , şube müdürü , okul müdürü , sendika temsilcisi gibi eğitim yöneticileri ve paydaşları dahil edilmelidir.
3- Müdürlük dışında hiç bir şekilde mülakat olmamalıdır.
Aslında Necmettin YALÇIN döneminde tüm sendikaların ortak görüşü ile hazırlanan ve MEB'in dava açılmayan tek yönetmeliği olan yürürlükten kaldırdığınız yönetmelik üzerinde bir kaç değişiklikle yeni bir yönetmelik çıkarsanız sorun ortadan kalkacak.
Amerikayı yeniden keşfetmeye çalışmayınız.
Yürülükten kaldırmış olduğunuz yönetici atama yönetmeliği ek 2 sine sadece müdürler için yüzde 30 mülakat puanı ekleseniz ve bu yönetmeliği revize ederek yayınlasanız tüm tepkileri dindirir ve sorunu çözersiniz.
Umarız Bakanlık bu görüşlerimizi dikkate alır.
Değerli izleyicilerimiz , yönetici atama yönetmeliği ile ilgili öneri ve eleştirilerinizi müspet yönde haber altına yorum olarak yazarsanız. Bu konuda emin olun MEB yetkililerine bir mesaj gidecektirkamudanhaber


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

9 Yorum