Yönetici atamada yine yanlış yapılıyor

Yönetici atamada yine yanlış yapılıyor

Gündemden düşmeyen yönetici atamalarda yine skandalların arka arkası kesilmiyor. Bu skandallara koltuk yakmalarla eylemler, tepkiler gösterilmekte ama MEB bunu bir türlü görememektedir. Çıkan yangının dumanını MEB mangal dumanı zannetmeye devam etmemelidir. Artık insanların hak ve hukukunu görmeli yandaşçılığa izin vermemelidir.

 Daha baştan yapılan yanlışlara ısrar edilmesi her zaman MEB’i zora sokuyor. Eski bakan Hüseyin ÇELİK döneminden beri sıkıntılı olan bu durumda inatlaşma artık bırakılmalı iş huzuru sağlanmalıdır. Yapılan bu yanlışlar kurum içinde büyük sıkıntılara sebebiyet vermektedir. MEB sadece yukarıda koltukta oturan üç beş bürokrattan ibaret değil tam tersine Türkiye’nin en büyük kamu kurumudur, personeli en çok olan kurumudur. Yapılan bu yanlışlıklar personelin kendi kurumuna sahip çıkmaması tam tersi nefret etmesine dahi sebebiyet vermektedir.

Yönetici atamada hakkın ön plana çıkarılması için MEB kendisine gönderilen sinyalleri iyi okumalıdır.Her iki davadan birini kaybeden MEB hakkaniyet kelimesini yönetmeliklerine işlemelidir.

Yeni bakanımızın bu konularla pek ilgili olmadığını müşahade ediyoruz. MEB bürokrasisi ise kendi koltuklarının peşinde olması nedeniyle ilgisiz durumda. Yeni müsteşar biraz ışık saçsada yerleşik düzene uymak zorunda kalacağı inancındayım. Şu kişi yönetici adaylarına sahip çıkar diyemiyorum. Göremiyorum. Gören varsa söylesin...


Allah yar ve yardımcımız olsun

Hakan DOĞANER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.