YÖNETİCİ ATAMALARI NE ZAMAN ?

YÖNETİCİ ATAMALARI NE ZAMAN ?

Eğitim Bakanımız Ömer DİNÇER yapmak istediği ve bunu genelgelerle belirttiği gibi işi vekillikle değil,işin ehli kişilerle yürütmek istediğini her zaman dile getiriyor.Ancak bunlar çoğu zaman sözlerde ve yazılan emirlerde kalıyor.

Milli Eğitim Bakanımız Ömer DİNÇER yapmak istediği ve bunu genelgelerle belirttiği gibi işi vekillikle değil,işin ehli kişilerle yürütmek istediğini her zaman dile getiriyor.Ancak bunlar çoğu zaman sözlerde ve yazılan emirlerde kalıyor.

   Bir çok İl Milli Eğitim Müdürlüğü genelgelere rağmen hala görevlendimelere ve vekaletlere devam ediyor.Okul müdürleri, müdür yardımcıları,şube müdürleri vekaleten görevlendiriliyor.Bu elbetteki Milli Eğitim Müdürlerinin işine geliyor.Durum vekaleten olunca istedikleri her şeyi rahat yaptırıyor ve istedikleri her şeye destek alıyorlar.Çünkü vekaleten görev yapıldığı için, görevine son verme yetkisi bakanlıkta değil il veya ilçede oluyor.Bu yüzden her denileni yapmak zorunda oluyorlar.


   İşte bu yüzden binlerce sınav puanı olan yönetici adayı köşelerde görev beklemektedir.Elinizde sınav puanı olan yönetici adayınız olmaz ise yapılan görevlendirmeler doğrudur.Ancak bu kadar bekleyen yönetici adayı varken sizin yaptığınız görevlendirmeler, vekaletler asla destek görmeyecektir.


   Yönetici atama maddesi gereği valilikler ihtiyaç olduğu zaman atama yapma yetkisine sahiptir.Özellikle şubat ayının beklenmesine gerek yoktur.Bir çok mahkeme kararı işin ehli tarafından yapılması gerektiğini belirtiyor,bir çok Banaklık genelgesi ve Bakanımızın sözleride bunu doğrulamaktadır.


   Buradan Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulunuyoruz, hiç bir iş vekaleten veya görevlendirme ile sağlıklı olarak yönetilemez veya yapılamaz.Çünkü her zaman bir etki altında kalınacak ve hak etmeden görevlendirildiği için, görevlendirmesini yapanlara karşı sürekli olarak kendini borçlu hissedecektir.4+4+4 eğitim sistemi ile bütün illerimizde sayısı yüzleri bulan idareci açığı oluşmuştur.


   MEB olarak yeni bir genelge ile bekleyen yönetici adaylarını göreve atamak,sizin elnizdedir.Sizden genelge veya emir gelmediği sürece İl Milli Eğitim Müdürlükleri yönetici atama yapacak gibi durmuyor.Çünkü her görevlendirme, her vekalet onlar için sözünün bütünüyle dinlendiği, yasaların doğruluğuna baklımaksızın uygulandığı yer olacaktır.


   Milli Eğitim Bakanlığını sınav puanı ile yöneticiliği hak etmiş kişilere görev vermeye çağırıyoruz.


haberlermeb.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.