banner476

Yönetici Atamalarına Başvuracak Adaylar İçin Uyarı!

Teç-Sen'den yönetici atamaları için sınavlara başvuracak adaylara uyarı geldi. Uyarı yazısında sınav konularının güncellendiği ve adayların yeni konulara göre çalışması gerektiği belirtildi.

Yönetici Atamaları 24.06.2014, 20:59 24.06.2014, 20:59
Yönetici Atamalarına Başvuracak Adaylar İçin Uyarı!
 Teç-Sen'den yönetici atamaları için sınavlara başvuracak adaylara uyarı geldi. Uyarı yazısında sınav konularının güncellendiği ve adayların yeni konulara göre çalışması gerektiği belirtildi. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Yönetici Görevlendirme ve Atama Yönetmeliği ve benzer kanunlarda yapılan değişikliklerle yönetici atama sınavlarına başvuracak adaylar için çalışma alanları güncellenmişti. Adayların bu konulara göre çalışmalarını yapması gerekiyor. Adayların sınavda çalışmadığı konulara rastlamaması adına bu uyarı yazısı oldukça önemli. 
Milli Eğitim Bakanlığı pek çok yönetmelik, kanun ve kanun hükmünde kararnameyle yönerge üzerinde değişiklik yaptı. Bu değişikliklerden en fazla etkilenenler ise yönetici atamalarına başvurarak görevde yükselmek isteyen öğretmenleri ilgilendiriyor. Zira öğretmenler eski kanunlarda belirtilen konulara çalışarak sınava girerek başarılı olabiliyordu. Ancak yeni düzenlemelerle birlikte sınavlarda sorulan konuların ağırlıkları değişti, yeni konular eklendi. Değişiklik yapılan milli eğitim kanunları ise şunlar: 

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu
650 sayılı MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu
1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu (en kapsamlı değişikliğin yapıldığı ve en temel kanun olması nedeniyle adayların özellikle ilgilenmesi gereken kanun)
6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerin Değiştirilmesi Hakkında Kanun

Adaylar bu kanun değişikliklerine dikkat ederek sınavlarına çalışırsa daha başarılı olacaktır. Görevde yükselme hedefindeki tüm öğretmenlere başarılı çalışmalar dileriz. 
Yorumlar (3)
tsk 6 yıl önce
sagolun beyler
zenx 6 yıl önce
650 sayılı meb teşkilat ve görevleri hakkında kanun bunu meb personel farkı diyorum önce kanun numarasını doğru yazın.
Mehmet 6 yıl önce
sınav mı kaldı ki?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@