banner476

Yönetici Görevlendirme Düzenlemesinde Sorunlar Var

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, “Yönetici görevlendirmelerinde takvim dört aya yayıldı. Bu son derece yanlış bir uygulamadır. Yönetici görevlendirme düzenlemesinin kendisinde ciddi sorunlar var. İmam hatip liselerine, ilahiyat fakültesi mezunu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri yönetici olarak atanamıyor. Meslek liselerine bazı meslek dersi öğretmenleri atanamıyor. Dolayısıyla bu düzenlemede sorunlar var. Bakanlık atama sürecini başlatmadan önce bunu mutlaka çözmelidir” dedi.

Yönetici Atamaları 23.07.2014, 14:24 23.07.2014, 14:25
Yönetici Görevlendirme Düzenlemesinde Sorunlar Var
 İstanbul 3 No’lu Şube iftar programı düzenledi. Programda konuşan Ramazan Çakırcı gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Medeniyet havzamızda son yüz yılda kan, gözyaşı ve katliamların eksik olmadığını belirten Çakırcı, şunları söyledi:  “İslam beldeleri işgal ediliyor. Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da, Doğu Türkistan’da, Arakan’da, Gazze’de katliamlar yapıldı. Yapılıyor. Son günlerde Korsan ve katil terör devleti İsrail’ Gazze’de, çocuk, kadın, hatta bebek demeden hunharca katliamlar yapıyor. İsrail, kan kusmaya, vahşet uygulamaya, insanlıkla arasındaki mesafeyi açmaya devam ediyor. Batı vahşi yüzünü bir daha göstererek terör devletinin hamiliğini devam ediyor. Yeniden dirilmemeye ihtiyaç vardır. Emperyalist dalgaları kırma, yeni dalgalar kurma vaktidir. Bunu yapacak olan bu örgüttür. Yani sizlersiniz. Son yıllarda uluslararası dalgalara ve projelere karşı dimdik ayakta duran ve mücadele eden siz idiniz.”


 

Cumhurbaşkanı Seçimlerinde Tarafız
 

Bir yıl önce Mısıra müdahale etmek isteyen elin Türkiye’ye de müdahale etmek istediğini vurgulayan Çakırcı, “Özellikle cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde bunu görmek mümkündür. Bunun için okur-yazar olmaya bile gerek yok. Bunu görmek için işiten kulaklara, gören gözlere ihtiyaç var. Çözüm sürecinin akamete uğramaması için, sivil bir Anayasa için Cumhurbaşkanı seçimlerinde tarafız. Filistin davasında ‘taraf olmamalıyız’ diyenlerin, bu ülkede Cumhuru Reis olmaması için tarafız” diye konuştu.


Bakanlık İstişareye Önem Verdiğinde Kendiside Rahatlayacaktır


Milli Eğitim Bakanlığı’nın karar mekanizması, paydaşlar ile istişareyi karar verdikten sonra değil, karardan önce yapması gerektiğini belirten Çakırcı, “Bakanlık geçmişten, günümüze ne zaman karar vermeden önce ortak akıla yönelmiş ve önerileri önemsemişse öncelikle kendini rahatlatmış ve çalışanları huzursuz olmamıştır. Ne zaman istişareye kendini kapatmış ve aldığı kararların kabul edilmesini istemişse o zaman sorun yaşamış ve yaşatmıştır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (8)
öğretmen. 6 yıl önce
öğretmen sendikası(güya yetkili) olarak çıkarılan yasa ve yönetmeliklere,birilerine kendinizi beğendirmek için,körü,körüne,anlayıp,dinlemeden destek vererek,yasaların ve yönetmeliklerin çıkarılmasını sağlarsanız,olacağı hak kayıpları olur,nitekim binlerce okul idarecisinin vebali sizin boynunuzda kalmıştır.
özay 6 yıl önce
50 yıllık sendikal anlamdaki birikimleri kazanımları bir kaç yıl içinde fazlasıyla geri vermeyi başarıdınız. sırf koltuk uğruna yapılan her türlü hukusuzluğun öncüsü oldunuz. sendikacılık tarihi sizi unutursa yazıklar olsun. iktidardan çok iktidarı düşünen sendika
söz 6 yıl önce
2011 de yapılan sınavda yüksek puan alanlara hak verilmelidir
adaletsiz müslümanlar 6 yıl önce
sorun var ama bunlar önemsiz.sınavı kazananlara hak vermiş,ama nasıl kullancağını yazmamış,hava civa,arayan yok soran yok
üzülüyoruz 6 yıl önce
erdoğana küfür edip aşağılayan adamlar idareci yapılıyor.yıllar savunanların yüzüne bakan yok.
Atama kıstası 6 yıl önce
abi yerli olacaksın,gerisinin önemi yok,erdoğanı da satıyorlar bunlar.
üzülme üzülme 6 yıl önce
yoruma bak ya erdoğanı savunduğu için idareci olacakmış.liyakat felan önemli değil tabi. ama ben kefenimle geldim olayına dönmüş buda
derhal aydınlatılmalı. 6 yıl önce
5/c hakkında ilgililer derhal açıklama yaparak, kamuoyunu bilgilendirmelidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@