YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME UYARISI

Milli Eğitim Bakanlığına yönetici görevlendirme uyarısı

Yönetici Atamaları 13.07.2014, 21:29 13.07.2014, 21:30
YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME UYARISI
 Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirmelerini ek 1 cizelgesine göre , görevlendirme yapılacak kadronun 3 katı aday çağırarak ek 1 + mülakat esaslı olarak yapacak .
Yönetici görevlendirmelerinde mülakata alınacak öğretmenlerimizin seçimi yapılırken , görevlendirmesi yapılacak okullarımız kategorilere ayrılarak mülakata çağrılacak öğretmenler belirlenmelidir. 

Şöyleki , Ankara ilinde 400 okula müdür görevlendirmesi yapılacak olsun.

Öncelikle bu 400 okulumuz ; Anaokulu , ilkokul , ortaokul , anadolu lisesi vs. olacak şekilde kategorilere ayrılmalıdır.

Örneğin bu ilimizde müdür görevlendirmesi yapılacak anaokulu sayımız 20 olsun. 

Müdür olarak görevlendirilmek isteyen öğretmenlerimizi ek 1 üzerinden seçerken 20 anaokulu münhal kadrtosu bulunan bu ilimizde , bu okullara görevlendirme şartı tutan 60 müdür adayı çağrılmalıdır. 

Bu uygulama diğer okullarda da aynı şekilde yapılmalıdır. 

Müdür görevlendirmelerinde sadece ek 1 üzerinden başvuran öğretmenler arasından puan üstünlüğüne göre görevlendirme için aday mülakata çağrılacak olursa çok büyük sıkıntılar olur. 

Şöyleki , görevlendirme yapılacak 400 okulumuza müdür görevlendirmesi için ek 1'e göre başvuru yapan ve puanı yüksek olan ilk 1200 kişiyi mülakata çağırırsak ; bu 1200 kişi içerisinde tamamı sınıf öğretmeni olabilir. Yada büyük çoğunluğu sınıf öğretmeni olurken , anaokulu münhal kadrolarına görevlendirilecek öğretmen bulunamaz.

Milli Eğitim Bakanlığının müdür görevlendirmelerinde , ek 1 çizelgesine göre mülakata çağıracağı adayları okul türleri bazında üç katı olarak belirlemesi ve çağırması gerekir. 
Kaynak: www.kamudanhaber.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@