banner476

Yönetici Görevlendirme Yürütmeyi Durdurma Kararları

Türk Eğitim Sen: YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMEDE YÜRÜTMEYİ DURDURMA VE ESASTAN KARARLAR GELMEYE DEVAM EDİYOR…

Yönetici Atamaları 22.01.2015, 16:05 22.01.2015, 16:04
Yönetici Görevlendirme Yürütmeyi Durdurma Kararları
 Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmesine ilişkin Yönetmelik kapsamında Okul Müdürlerinin değerlendirmesi sonucu görevden alınmasına ilişkin açılan davalarda yürütmeyi durdurma kararları yağmur gibi devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmesine ilişkin Yönetmelik kapsamında Okul Müdürlerinin değerlendirmesi sonucu görevden alınmasına ilişkin açılan davalarda Kayseri’den 3 iptal kararı, Çanakkale İdare Mahkemesinden 2 iptal kararı geldi.  “…dava konusu değerlendirme işleminin nesnel, somut ölçme ve değerlendirme kriterlerine uygun olmadığı ve bu haliyle objektiflikten uzak, soyut ve dayanaksız olması nedeniyle hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle dava konusu işlemin iptaline karar vermiştir.

 Adana 1. Ve 2. İdare Mahkemesinden 3 yürütmeyi durdurma, Antalya 2. İdare Mahkemesinden 1 yürütmeyi durdurma, Eskişehir 1. ve 2. İdare Mahkemesinden 4 yürütmeyi durdurma (Bilecik şubemiz üyelerinden), İstanbul 8ve  9. İdare Mahkemesinden 3 yürütmeyi durdurma, Mersin 2. İdare Mahkemesinden 3 yürütmeyi durdurma, Osmaniye Şubemizin üyemiz Turabi KURU adına  açtığı Adana 1. İdare Mahkemesinden ilk  yürütmeyi durdurma, Samsun 2. İdare Mahkemesinden 13 yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir.  Verilen yürütmeyi durdurma kararlarının gerekçelerinde; dava konusu işlem nedeniyle davacının görev unvanı ve görev yeri değişeceği, bu değişikliklerin silsile halinde il düzeyindeki kadroları etkileyeceği dikkate alındığında, dava konusu işlemin, uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğurabileceğinin anlaşıldığı belirtilmiştir.

Kararları Okumak İçin Tıklayınız
Yorumlar (1)
erol yıldırım 6 yıl önce
yürütmeyi durdurma kararı aldık ama ne değişti ki 4 aydır okulda olmadığımız halde yeniden değerlendirilip yine düşük puan verildi her şey boş hatay mem uygulamıyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@