banner476

Yönetici Mülakatları: Milliler/Torpile Meyilliler İle Karşı Karşıya

Okullara yönetici görevlendirme işlemi için tüm illerde mülakatlara başlanmış.

Yönetici Atamaları 05.07.2017, 08:55 25.05.2020, 21:10
Yönetici Mülakatları: Milliler/Torpile Meyilliler İle Karşı Karşıya

Yalnız, illerden gelen haberler, geçmiş mülakat dönemlerinin ruhuna fatiha okutuyor. 

Gelen haberlere bakılırsa, bazı illerde yapılan mülakatlar bir prosedürün tamamlanmasından ibaretmiş ve çoktan inha listeleri belirlenmiş. Borsası oluştu mu bilemem; ama mülakattan önce atama, gerçekten zamanı bile ters yüz etmek değil mi?

Tabi, bu haberler, bir kısım sendika yetkilisi tarafından dillendirilen birer iddia. Belki, bir kısmının duyumu, bir kısımının bizzat ya da dolaylı tanıklığı, bir kısmının ise önceki dönemlerde deneyimlediklerinden ötürü taşıdığı kaygı ve endişenin güvensizliğin tetiklemesi ile açığa çıkması/dışa vurumu vs... diyebiliriz.

Ama iddiaların sendika temsilcileri tarafından dillendirilmesi, bu konunun özellikle bakanlığın ve yerel düzeyde valiliklerin-il milli eğitim müdürlüklerinin gözetim/kontrol şeklinde sıkı takipçisi olması gerektiğini zorunlu kılıyor. 

Zira; özellikle Yenikapı ruhu ile ortaya konulan birlikteliğin ve devlete hissedilen güvenin ve adalet duygusunun kaybedilmemesi ya da bozulmaması ya da dağıtılmaması için milli bir sorumluluk, ödev ve görevdir. Yetkili ve ilgililerce, bu bilinç ile millet adına bu görev ifa edilmelidir.

Kim ki, dünyevi bir koltuk için bu mülakatlara girecek kimselerin hukukunu-hakkını, torpille, araya ensesi kalın adam sokmayla, iltimasla zerre çiğnemeye ya da yemeye meylediyorsa OKKALI OSMANLI TOKADINI, YENİKAPI RUHLU devletin görevlisinin/yetkilisinin/ilgilisinin elinden görmelidir.

Kimsecikler, bu süreçte şımartılmamalı ve havaya sokulmamalıdır. Kimsecikler, küstahlaştırılmamalı ve ukalalaştırılmamalıdır. Ve herkes, devletten büyük kimsenin olmadığının farkına varmalıdır. Hakkı-adaleti-hukuku çiğnemeye meyilli olanlar ya da niyeti olanlar, o bedhah kimseler, ayağını denk almalıdır. Bu gibi süreçlerde, güven ve adalet duygumuzu kendisine karşı yükseltecek olan DEVLETİMİZ, onun için de bir fırsattır mülakat süreçleri, bu kimselerin bozgunculuğu ve haksızlığı yayan kötü teşebbüslerine karşı pabuç bırakmamalıdır. Anında ensesine çökmelidir. Böylelikle, hak yiyen kötü hesaplı meyillerini/teşebbüslerini boşa çıkarmalıdır. 

Bilinmelidir ki, MÜLAKATLARDA, milletin evlatlarının hakkını yemeye KALKIŞACAK olanların, 15 Temmuz 2016 günü KALKIŞANLARDAN bir farkı yoktur. 

Ve işler, başta da söylediğim üzere sıkı tutularak, milletin evlatlarının hakkını yiyecek olanlara, hakkını yemeye yeltenecek olanlara, ne göz açtırılmalıdır ne de bunların arsızca ve pervasızca yapacaklarına göz yumulmalıdır. Yönetici ve öğretmen seçimlerinde, bir seçim yöntemi olarak kullandığımız mülakatı kaldıramıyorsak, bari tavizsiz ve ilkeli şekilde milli sorumluluk ve görev şuuru içinde işlerimizi icra edelim.

İyi niyetle ve naçizane sarf ettiğimiz bu sözlerimiz umursanmazsa, vurdumduymazlıkla, görmezden gelinerek karşılanırsa, mülakatların uygulandığı sahalarda, devlete olan güven ve adalet duygusu aşınarak ve yıpranarak ve örselenerek tükenir. 

O zaman, bir daha da, hakkıyla atanmak isteyenleri, bu mülakatlarda zor bulursunuz karşınızda. 

İçinde bulunduğumuz dönemde,  müdür yardımcılığı için yapılan başvurulardaki azalma da/düşüş de  gidişatın bu yönde olduğunun bir göstergesi ve delilidir.

Ve bu mülakatlar; torpille, onun bunun aracılığıyla (şefaatiyle) ya da yerelde ‘küçük dağları ben yarattım’ havasından geçilmeyen 3-5 kişinin yaltakçısı şanıyla dünyevi koltuklara talip olan kimselerin arasında geçer. Yani, onlar arasında top çevrilir. O zaman, görün siz, torpillilerin kavgasını. Mülakatlar, savaş alanına döner. Ve asla ama asla bu alandaki ahlaksızlıklarla, dönen dolaplarla ve katakullilerle baş edilemez.

Tuvalete paçalarını sıvayarak girme, tuvalete İslami açıdan uygun görülen ayakla girip çıkma, namaz kılarken sağ ayak paş parmağını kımıldatmama hassasiyetleri olan (burada mülakat işlerinde ahlaklı olup da, bu dini vecibelerini yerine getirirlerken bu hareketleri hassasiyetlerinden yapanları tenzih ederim, onlar başımızın tacıdır) ama gel gör ki ahlaki olmayan yöntemlerle dünyevi okul yöneticiliği koltuklarına kurulanlardan ise ahlaklı bir nesil beklemek hayal olur. 

Olan, bu tür yöneticiler yüzünden çocuklarımıza olur. 

DİLERİM, BEN, EVHAMLANIYORDUM, YANLIŞ DÜŞÜNCEDEYİMDİR VE ENDİŞELERİM/KAYGILARIM BOŞUNADIR. VE YANILIYORUMDUR.

NOT: TORPİLİYE MEYİLLİYE, OSMANLI TOKADI OLSUN Kİ MÜLAKATLAR, HERKES, HAKKA VE HUKUKA MEYİLLİ OLSUN... KİMSECİKLER, ZERRE AKLINDAN TORPİLİ GEÇİRMESİN... BAKALIM, YÖNETİCİLİĞİ HAK EDEN; AMA BU TORPİLLİLER YÜZÜNDEN HAKKI YENEBİLECEK OLANLARIN HAKKINI GÖZETEN VE BU HAKKA PİS ELLERİ DEĞDİRMEYEN/BULAŞTIRMAYAN, TÜRK MİLLETİ’NİN EVLATLARININ HAKKINI-HUKUKUNU KORUYAN/GÖZETEN ÖZGÜVENİ YÜKSEK CESUR VE YİĞİT OSMANLI TORUNLARI KİMLERMİŞ? BU SÜREÇTE, BAKACAĞIZ VE HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ... HAKKA-HUKUKA-ADALETE KASTEDENLERE OSMANLI TOKADI ATABİLECEK YÜREĞE, YİĞİTLİĞE, CESARETE VE GÜVENE SAHİP BİR OSMANLI TORUNU VAR MI? ÖYLE LAFLA ‘OSMANLI TORUNUYUM’ DEMEKLE OLMUYOR... HERKES, BU GİBİ SÜREÇLERDE GÖRMEK VE ALKIŞLAMAK İSTİYOR... BU HAK YEMEYE MEYİLLİLERE, 15 TEMMUZ VE YENİKAPI RUHUYLA BİR MİLLİ TOKAT VURUN Kİ, BİR DAHA BU ÜLKEDE HAK YEMEK NEYMİŞ, GÖRSÜNLER... YEMİNLE, EĞİTİM CAMİASI OLARAK BUNLARDAN BIKTIK ARTIK... SANKİ, EĞİTİM-ÖĞRETİM İŞLERİ BUNLARIN TEKELİNDE VE YÖNETİMİNDE... AMA ÖZELLİKLE MÜLAKATLI İŞLERDE, ÖYLE BİR HAVA ÖYLE BİR HAVA Kİ, CAMİADA İZLENİM BU YÖNDE OLUYOR... 

UYARI:

Yönetici Mülakatları: Milliler/Torpile Meyilliler İle Karşı Karşıya 

DİLERİM, HAKEMLER, 15 TEMMUZ/YENİKAPI RUHLUDUR... YOKSA, MİLLİLERİN HAKKI YENİR... VE MİLLİLER, YENİLİRLER... ANCAK, BU RUHLU HAKEMLER, KARŞILAŞMAYI TARAFSIZ-HAKKANİYETLİ VE ADİL BİR ŞEKİLDE YÖNETİRLERSE, KAZANANLAR AHLAKLI-MİLLİ OLANLAR OLACAKTIR... VE BU YÖNETİCİ İNHALARI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLECEĞİZ... ‘HELAL OLSUN, DEMEK Kİ OLUYORMUŞ’ DİYECEĞİZ... 

Saygılar... 

 

Yorumlar (5)
gerek biel görmedim 3 yıl önce
yukarıdaki sebeplerden dolayı mülakata müracaat ettiğim halde gitmeye gerek bile görmedim. kaldırsınlar mülakatı alay etmesinler bizimle kimi atayacaksa atasınlar. yorulduk artık. tükettiniz bizleri
Mk 3 yıl önce
Bizim il ilde de listeler hazırmış bende o sendikanın üyesiyim. Geçen sene de girdiğim mülakatta soruları cevaplamama rağmen hakkımı yediler ondan.malum sendika üyeleri ve il ve ilçe yöneticileri kendilerine biat edecek yöneticiler arıyorlar kusura bakmasınlar sendikalarını da göreceğiz ortalık birazcık düzelsin eğitim birsen den istifa edenleri göreceğiz
habib kartal 3 yıl önce
Canakkalede kriptolar ne kadar basarisiz varsa onu secti 15 temmuza karsi cikan ne kadar varsa onlari eledi
Eflatun 3 yıl önce
Ütopya
Ahmet 3 yıl önce
Mevcut durumda mülakatlı idarecilerin yüzde 93'ü aynı sendikanın üyeleriydi. Muhtemelen yine aynı şekilde sadece bir sendikanın üyeleri idareci olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@