Yönetici ve adaylarından MEB'e çağrı

Yönetici ve adaylarından MEB'e çağrı

MEB 2011 Eğitim Kurumları ve Yöneticiliği sınavına girmiş, elinde atanmak için yeterli puan bulunan binlerce yönetici adayı maalesef mağdur edilmiştir.

 Geçtiğimiz (2013) ocak-şubat aylarında bütün planlarını atanmak üzerine kuran bu adaylar son dakikada çıkarılan 28 Şubat yönetmeliğiyüzünden mağdur olmuşlardır. Yeni yönetmelikle atama yapılmayacağının anlaşılması üzerine bakanlık başka bir yönetmelik hazırlanması sürecine girmiştir.Yönetici adayları her gece yeni bir yönetmelik çıkacak umuduyla resmî gazetenin yayımını beklemekteler. Bu adaylar, sadece hakkı olanı istemektedirler. Her zaman vizyondan, gelecekten, plânlılıktan, tutarlılıktan bahseden bakanlık yöneticilerinden bu konuda hassasiyet beklenmektedir. Bakanlık bir an önce bu belirsiz duruma son vermeli ve savunduğu vizyonuna yakışır bir şekilde hareket etmelidir. 4+4+4 sistemi nedeniyle de Norm Kadro Yönetmeliği'nin de acilen güncellenmesi zorunlu olmuştur. Binlerce yönetici adayı haklarının teslim edilmesini istemektedir.


www.memurlar.net


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum